40.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

تکمیل پل ۹ دی بااعتباری نزدیک به ۶ میلیارد تومان

مدیر منطقه دو شهرداری قم از تکمیل پل 9دی در سال 99 خبر داد و گفت: رمپ D پل به عنوان آخرین بخش پروژه در حال تکمیل بوده و اعتبار تکمیل آن عددی بیش از پنج میلیارد و 835 میلیون تومان است.

به گزارش شهرنیوز، رضا رحیمی با اشاره به نهضت افتتاح پروژه‌های عمرانی در سال ۹۹ اظهار داشت: تکمیل و راه‌اندازی پروژه‌ها تا پایان سال ۹۹ یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های شهرداری قم است.

مدیر منطقه دو شهرداری قم پروژه پل ۹ دی را یکی از پروژه‌های شاخص منطقه دو دانست و افزود: بخشی از این پل در سال گذشته تکمیل‌شده و در حال حاضر رمپ D در حال اجرا بوده و به‌زودی تکمیل می‌شود.

رحیمی اعتبار تکمیل این پل را بیش از پنج میلیارد و ۸۳۵ میلیون تومان دانست و تصریح کرد: این اعتبار علاوه بر تکمیل رمپ و لوپ‌های پل برای تجهیز آسانسور و تسهیل رفت‌وآمد در بلوار امام رضا(ع) هزینه شده است.

وی مشخصات کلی پروژه را تشریح کرد و گفت: طول کوله پل ۱۶۶ متر و عرض کوله ۸.۷ متر است و با توجه به طول ۷۹ متری و عرض ۸.۷ متری عرشه، سه‌پایه و کوله برای آن طراحی‌شده است.

مدیر منطقه دو شهرداری قم ادامه داد: برای اجرای پل ۱۸ شمع زیر پل و کوله آن اجراشده که ایمنی و سلامت پل را تضمین کرده و امیدواریم به‌زودی پل ۹ دی به‌صورت کامل به بهره‌برداری رسیده و وارد مدار ترافیکی منطقه شود.

رحیمی در پایان مشکلات پروژه را نیز مطرح کرد و یادآور شد: این پروژه نیز مانند سایر پروژه‌ها معارض تیر برق در RD1 داشته و همچنین چاه‌های ریزشی RD2 نیز باید موردبازنگری قرارگرفته و ایمن‌سازی می‌شده است.