32.6 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

پیشرفت ۷۰ درصدی بوستان حضرت خضرنبی/ضعف سرانه‌های خدماتی در شهرک قدس

مدیر منطقه چهار شهرداری قم گفت: بوستان خضر با مساحت 35 هکتار بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش شهرنیوز، مهدی اصفهانیان مقدم با اشاره به اهمیت احداث بوستان هزار هکتاری، اظهار داشت: مجموعه هزار هکتاری کوهسار شامل مجموعه باغ پردگان، بوستان کوثر، بوستان خضر نبی و بوستان باغ‌موزه دفاع مقدس است که بوستان کوثر بخشی از آن به شمار رفته و دارای ۳۲ هکتار که ۲۵ هکتار آن توسعه فضای سبز است.

مدیر منطقه چهار شهرداری قم با بیان اینکه باغ‌موزه دفاع مقدس طرحی مهم در اشاعه فرهنگ شهادت و هشت سال دفاع مقدس بوده که در بوستان کوثر طراحی‌شده است، ابراز کرد: این موزه پیوست فرهنگی بوستان هزار هکتاری است که همزمان با هفته دفاع مقدس به بهره‌برداری رسید.

وی عنوان کرد: بوستان خضر با مساحت ۳۵ هکتار با پیشرفت فیزیکی بیش از ۷۰ درصدی یکی دیگر از پروژه‌هاست که با برنامه‌ریزی انجام‌شده در بوستان هزار هکتاری قرار گرفته است.

اصفهانیان مقدم در مورد افزایش خدمات در شهرک قدس، تصریح کرد: با توجه به سرانه جمعیت در شهرک قدس معتقدیم کاستی‌هایی در خدمات رفاهی وجود دارد، اما شهرک قدس بعد از احداث توسط دولت در اختیار شهرداری قرار گرفته و شهرداری از ابتدا در شکل‌دهی به سرانه‌های خدماتی این منطقه دخیل نبوده است.

وی با تأکید بر اینکه احداث بوستان پنج هکتاری ایران‌زمین در انتهای شهرک قدس بوده که به بهره‌برداری رسیده است، اضافه کرد: احداث بوستان جنگلی ۱۱ هکتاری شهید بنی حسن نیز در دست اقدام بوده که عملیات کاشت انجام‌شده است.

مدیر منطقه چهار شهرداری قم خاطرنشان کرد: معضلاتی در مورد آسفالت و جدول‌گذاری و مسائل روشنایی شهرک وجود داشت که در دستور کار قرار گرفت و این شهرک به‌طور کامل ایمن‌سازی انجام‌شده است.

اصفهانیان مقدم ادامه داد: بالغ‌بر یک و نیم میلیارد تومان اعتبار در سال ۹۹ در جهت پیاده‌روسازی و تعویض جدول و آسفالت شبکه معابر در شهرک قدس پیش‌بینی شد که بخشی از آن در سال گذشته انجام‌شده و امسال تکمیل می‌شود و در زمینه اصلاح جداول نیز در شش ماه آینده طرح‌هایی به سرانجام می‌رسد.