31.4 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

طرح مدیریت سبز در شهرداری قم اجرا می‌شود

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم از پایش سازمان‌های شهرداری قم بر مبنای شاخص‌های مدیریت سبز خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، سید عبدالله میرابراهیمی در جلسه هم‌اندیشی مدیران حوزه خدمات شهری شهرداری قم که در معاونت خدمات شهری برگزار شد با اشاره به اجرای طرح مدیریت سبز در سازمان‌ها و مجموعه‌های وابسته شهرداری قم، اظهار داشت: در گام نخست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم از این منظر مورد بررسی کارشناسان مدیریت پسماند و محیط زیست قرار گرفت.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با اشاره به اینکه این طرح موجب فرهنگ‌سازی برای مدیریت بهتر انرژی و پسماند خواهد شد، افزود: در سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم نکات اصلاحی برای مدیریت بهتر با همکاری کارشناسان سازمان تدوین شد.

میرابراهیمی با اشاره به اینکه کارگروه مدیریت سبز باید در تمام سازمان‌ها و زیرمجموعه‌های شهرداری قم ایجاد شود، ادامه داد: در قالب همین جلسات بسیاری موضوعات رصد شده و نواقص روشن می‌شود.

وی با اشاره به اینکه گام نخست در مدیریت سبز در حیطه پسماند کاهش تولید زباله است، افزود: در گام بعدی موضوعاتی مانند تفکیک و مدیریت پسماند ویژه اهمیت پیدا می‌کند.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم به ماده ۳۸ قانون برنامه ششم توسعه اشاره کرد و گفت: طبق این قانون تمام دستگاه‌‌ها وظیفه دارند برنامه‌های مدیریت سبز را در حیطه مسئولیت خود اجرایی کنند.

به گفته میرابراهیمی در مدیریت سبز موضوعاتی مانند مصرف انرژی، مصرف آّب، مدیریت پسماند، مدیریت سوخت، وضعیت ساختمان و تجهیزات و اقدامات هر اداره در آموزش و فرهنگسازی می‌تواند از شاخص‌های مهم باشد.