31.9 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

بهسازی پیاده‌روها در هسته مرکزی شهر قم

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: در راستای اولویت دادن به عابران پیاده پیاده‌رو خیابان صفاییه، دورشهر و خیابان معلم که دارای بافت قدیمی بود سنگ‌فرش آن انجام شد.

به گزارش شهرنیوز، عباس ذاکریان با اشاره به اهمیت لزوم توجه به نگاه انسان‌محوری در طراحی ترافیک شهری، اظهار داشت: امروز نیازمند توجه به مسیرهای پیاده‌روی در سطح شهر به‌صورت جدی و حرفه‌ای هستیم و در این مسیر طرح پیاده‌روهای پیوسته برای از بین بردن تمام موانع پیاده‌روی و تردد با ویلچر اجرایی می‌شود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم میزان سهم عابران پیاده در سفرهای درون‌شهری را ۳۰ درصد اعلام کرد و افزود: یکی از اقدامات مؤثر در شهر قم برای ایمن‌سازی مسیر عابران پیاده، اجرای آرام‌سازی مرکز شهر در سه خیابان ارم، چهارمردان و خیابان بهار بوده است.

ذاکریان با تأکید بر ایمن‌سازی پیاده‌روها، تصریح کرد: باید ایمن‌سازی پیاده‌روها برای خانم‌های دارای کالسکه و کسانی که از ویلچر استفاده می‌کنند در دستور کار قرار گیرد.

وی از سنگ‌فرش پیاده‌رو خیابان معلم تا دورشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: در سال گذشته در راستای اولویت دادن به عابران پیاده، پیاده‌رو خیابان صفاییه، دورشهر و خیابان معلم که دارای بافت قدیمی بود مجدداً سنگ‌فرش شد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از اجرایی شدن این طرح در مناطق ۲ و ۴ نیز خبر داد و گفت: برنامه‌ای جامع برای آرام‌سازی و سنگ‌فرش خیابان‌های بافت قدیمی طراحی‌شده که از سال آینده کلید خواهد خورد.

ذاکریان در پایان با تأکید دوباره بر توجه به عابران پیاده و مناسب‌سازی پیاده‌روها، ابراز کرد: نیازمند یک تغییر نگرش جدی در مناسب‌سازی پیاده‌روها برای همه اقشار جامعه هستیم تا این امر در دستور کار قرار گیرد.