29.4 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

برگزاری رژه خودرویی آتش‌نشانی به مناسبت روز آتش‌نشان

رژه خودرویی آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم به مناسبت روز آتش‌نشان برگزار شد.

عباس جعفری در گفت‌وگو با شهرنیوز، با اشاره به برگزاری رژه خودرویی آتش‌نشانی شهرداری قم، اظهار داشت: سازمان آتش‌نشانی همه‌ساله به مناسبت هفتم مهرماه روز آتش‌نشان یک برنامه ویژه رژه خودرویی برگزار می‌کند که اهداف خاصی را دنبال می‌کند.

مدیرعامل سازمان خدمات ایمنی و آتش‌نشانی شهرداری قم افزود: ازجمله اهداف برگزاری این رژه این است که همشهریان عزیز امکانات و تجهیزات سازمان آتش‌نشانی را از نزدیک ببینند تا از این طریق بتواند از امنیت خود اطمینان بیشتری حاصل کنند.

جعفری افزود: از دیگر اهداف و نتایج این رژه خودرویی این بوده که مردم می‌توانند سیر پیشرفت در سازمان آتش‌نشانی را سال‌به‌سال مقایسه می‌کنند و از طرف دیگر هم این پیام را به مردم می‌دهد که خادمان آن‌ها در سازمان آتش‌نشانی شبانه‌روز بیدار هستند و برای امنیت شهروندان تلاش می‌کنند.

وی با اشاره به حضور ۱۵ دستگاه خودروی عملیاتی آتش‌نشانی در این رژه خودرویی، افزود: همکاران شهرداری ازجمله در تخلفات شهری هم در این رژه مشارکت کردند.

مدیرعامل سازمان خدمات ایمنی و آتش‌نشانی شهرداری قم با اشاره به مسیر رژه خودرویی آتش‌نشانی هم افزود: این رژه سوله بحران عترت واقع در پردیسان آغاز و بعد از طی خیابان بهشت، خیابان امامت، بلوار غدیر و بلوار امین به سمت میدان جانبازان حرکت کردند و انتهای مانور خودرویی نیز مقابل مصلی بود.

جعفری افزود: به دلیل اینکه خودروهای آتش‌نشانی خودروهای بزرگ و سنگین هستند مسیرهایی را انتخاب کردیم که عمدتاً خیابان‌های عریض بود که مشکلی برای تردد مردم ایجاد نشود.

وی از به نمایش گذاشته شدن تجهیزات خریداری‌شده آتش‌نشانی در سوله بحران عترت هم خبر داد و گفت: داخل سوله بحران تجهیزات پیشرفته و فوق پیشرفته‌ای که در ماه‌های گذشته با حمایت شهرداری قم خریداری‌شده بود به نمایش گذاشتیم که مردم بدانند چه امکاناتی به بدنه آتش‌نشانی اضافه‌شده است که در عملیات حریق و حادثه و در مواقع اضطرار می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.

مدیرعامل سازمان خدمات ایمنی و آتش‌نشانی شهرداری قم به برخی از این تجهیزات خریداری‌شده اشاره کرد و گفت: بیش از ۸ دستگاه ست هیدرولیک خریداری کردیم که در تصادف و حوادث جاده‌ای می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.

جعفری افزود: پمپ‌های سیار به‌منظور اطفای حریق در هسته مرکزی شهر و به‌ویژه بازارها تهیه‌شده است و علاوه بر این کوله آتش‌نشان خریداری‌شده است که در بافت فرسوده که امکان استفاده از خودروهای آتش‌نشانی نیست روی دوش آتش‌نشان قرار می‌گیرد و به این وسیله نسبت به اطفای حریق اقدام می‌شود.

وی با بیان اینکه یک ست کامل وسایل مبارزه با حوادث شیمیایی خریداری‌شده است، افزود: ادواتی به‌منظور ایمنی انفرادی از قبیل لباس، چکمه و هود آتش‌نشانی خریداری‌شده است و علاوه بر آن تجهیزاتی به‌منظور آواربرداری از قبیل تشک‌های بادی خریداری‌شده است که در مواقع اضطرار امکان دسترسی به افراد را به ما می‌دهد.