32.6 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

اعلام هشدار صوتی کرونا در مناطق پرخطر شهر قم/ دریافت ۶۲۶ گزارش مردمی از تجمعات در سامانه ۱۳۷

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری قم گفت: به دنبال شیوع بیماری کرونا و افزایش چشمگیر مبتلایان شهرداری قم با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و مدیریت بحران استان اعلام هشدار صوتی در خیابان‌های استان اجرا می شود.

به گزارش شهرنیوز، مهدی کلانترزاده در بیست و پنجمین جلسه شورای اطلاع رسانی و کمیته اطلاع رسانی و مدیریت جو روانی ستاد مبارزه با کرونا در سالن امام جواد(ع) استانداری، با بیان اینکه بنرهای اطلاع رسانی در عرصه پل‌ها و پرتابل‌ها در دستور کار قرار گرفته است، اظهار داشت: فایل صوتی هشدار به شهروندان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی پس از تائید علوم پزشکی و مدیریت بحران در قالب ۱۴ خودرو و ۳۰ برج اذان در سطح شهر پخش می‌شود.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری قم با اشاره به اینکه ماشین‌های آتش نشانی و پیشگیری از تخلفات شهرداری کار اعلام هشدار صوتی در سطح شهر عهده دار هستند، افزود: با احصا مناطق پرخطر و درگیر شهر قم اعلام هشدار و تذکرات کرونایی در این مناطق تقویت می‌شود.

به گفته کلانترزاده، با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در میدان آستانه برنامه‌های هشداری به صورت نمادین اجرا می‌شود که استقبال خوبی از این برنامه شد.

وی با انتقاد از بی توجهی مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک، تصریح کرد: سامانه ۱۳۷، ۱۹۰ و سازمان تبلیغات برای دریافت گزارش‌های برای اعلام تجمعات معرفی شده که تاکنون ۶۲۶ مورد گزارش مردمی درباره برگزاری تجمع‌های ثبت شده است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری قم ادامه داد: از ۶۲۶ تماس مردمی، ۱۴۷ مورد از تجمعات در حوزه شهرداری بود که عبارت است از برگزاری ایستگاه‌های صلواتی، روزبازار، آرامستان‌ها، بوستان‌ها، اتوبوس‌ها و… که پس از اعلام این گزارش‌های مردمی ارگان‌های مربوطه برای رفع تجمعات وارد عمل می‌شوند.