25.3 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

پیام شهردار قم به مناسبت فرا رسیدن هفتم مهرماه روز آتشنشانی و ایمنی

شهردار قم فرا رسیدن هفتم مهرماه روز آتشنشانی و ایمنی را گرامی داشت.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقاییان‌نژاد با صدور پیامی فرا رسیدن هفتم مهرماه روز آتشنشانی و ایمنی را گرامی داشت.

متن پیام ایشان به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

توانمندی آتش نشانان، در صحنه عمل نمود می‌یابد

آتش‌نشانان، این جهادگران همیشه آماده، هر روز و شب در صحنه‌ی جهاد حوادث، خط‌شکن بوده و بخشی از شکوه جلوه‌های ایثار هشت سال دفاع مقدس را می‌توان در جنس و نوع خدمات آنان مشاهده نمود و توان این رزمندگان عرصه‌های سخت را نمی‌توان به میزان امکاناتشان سنجید بلکه اخلاص، توکل، اراده، برنامه‌ریزی، آموزش صحیح، باورمندی، اراده و پشت‌کارشان کیفیت کار را ارتقاء داده و توانمندی این پیشگامان خطر در حوادث طبیعی و غیرطبیعی، پیوست خطر است و هرگونه بحران و تهدید را ناکام گذاشته و در صحنه عمل نمود می‌یابد.

خدمت در برخی شغل‌ها از وظیفه فراتر رفته و عشق و نوع دوستی حاکم می‌گردد و میثاقی با عشق برای خدمت است. آتش‌نشانان، سلامتی و آرامش مردم را بر خود و خانواده ترجیح می‌دهند. کتاب زندگی این مجاهدان همیشه در میدان، مملو از سرفصل‌های تلفیق خطر و خدمت است و به سختی‌ها و حوادث، لبخند می‌زنند وخستگی را خسته نموده‌اند و آتش هم نمی‌تواند مانع اراده آنان گردد و با تغییر فضای تلخکامی، آرامش را به ارمغان می‌آورند و خطر را در آغوش می‌گیرد تا کانون‌های زندگی، امن و بی‌خطر بماند.

لباس سوخته‌ی آنان از هر لباس شهرت پاره شده‌ای با ارزش‌تر است چون خود نمایی در قاموس خدمتشان معنی ندارد و دست سیاهشان، لبخند سفید امید را نوید می‌بخشد و گرمی حمایتشان، سردی ترس را از بین می‌برد.

اهتمام به آتش‌نشانان نشانه‌ی اهمیت دادن به امنیت مردم است و حمایت از آنان، حمایت از امنیت است و هر چه در بخش آتش‌نشانی و خدمات ایمنی سرمایه‌گذاری بیشتری صورت گیرد، میزان و درصد حوادث و خسارات ناشی از آن کمتر خواهد بود. البته هیچگاه کمبودها نتوانسته، غبار خستگی و کم‌کاری بر انگیزه‌های این عزیزان بنشاند و خود می‌سوزند تا امیدی نسوزد و آرزوی هر آتش‌نشان، مشاهده لبخند رضایت و امنیت بر چهره مردم است و ادبیات خدمتشان، امنیت‌آفرینی و آرامش‌بخشی است.

نامگذاری روزهای خاص، برای افزایش آگاهی و ترویج فرهنگ است و هفتم مهرماه به نامگذاری روز آتش‌نشانی و ایمنی افتخار می‌کند چون با ارتقاء فرهنگ ایمنی و ترویج آموزش‌های مورد نیاز شهروندی، شهری ایمن و فاقد حوادث خواهیم داشت.

جای دارد تا یادی کنیم از عزیزان آسمانی این بزرگ مردان صحنه پیکار بخصوص شهدای آتش‌نشان، شهدای حادثه پلاسکو، بازنشستگان، پیشکسوتان و همه غیور مردان حاضر و برای عروج یافتگان علو درجات و برای مجاهدین این عرصه، سلامتی، تندرستی، عزت و موفقیت آرزومندم.

سید مرتضی سقائیان‌نژاد

شهردار قم