31.9 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

بازسازی رمپ ویلچر ۱۱ دستگاه اتوبوس در شهر قم

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم از بازسازی رمپ ویلچر 11 دستگاه اتوبوس خبر داد و گفت: 110 دستگاه اتوبوس خریداری‌شده در سال گذشته مناسب ویلچر است.

به گزارش شهرنیوز، امیر یزدی با توجه به اهمیت نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و ارائه خدمات به‌روز، اظهار داشت: برای کاهش تردد خودروهای شخصی در سطح شهر و تشویق مردم در استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی باید خدماتی بروزی به مردم ارائه دهیم.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با تأکید بر لزوم نوسازی اتوبوس‌ها، افزود: سال گذشته توانستیم ۱۱۰ دستگاه اتوبوس نو خریداری کنیم اما با توجه به قیمت اتوبوس‌ها و عدم پرداخت یارانه دولتی در این بخش، نوسازی اتوبوس‌ها در دستور کار قرارگرفته است.

یزدی از نوسازی ۴۰۰ دستگاه اتوبوس خبر داد و گفت: برای نوسازی کل ناوگان اتوبوسرانی قم باید ۴۰۰ دستگاه اتوبوس نوسازی شود که در مرحله نخست ۱۰۰ دستگاه آن تحویل داده‌شده و ۱۶۰ دستگاه اتوبوس در حال بازسازی است.

وی بازسازی اتوبوس‌ها برای استفاده از معلولین را یکی از دغدغه‌های سازمان اتوبوسرانی دانست و بیان کرد: اتوبوس‌هایی خریداری‌شده با برند عقاب افشان با توجه به ارتفاع کم ورودی آن‌ها از سطح زمین دارای رمپ ویلچر است.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم مناسب‌سازی اتوبوس‌های در حال بازسازی جهت کاربری کم‌توانان جسمی را موردتوجه قرارداد و خاطرنشان کرد: متأسفانه تعدادی از اتوبوس‌ها به علت دارا بودن پله امکان نصب رمپ برای استفاده ویلچر را ندارند.

یزدی از بازسازی رمپ دستی در ۱۱ دستگاه اتوبوس خبر داد و بیان کرد: برای ۱۱ دستگاه از این ناوگان در سال ۱۳۹۴ رمپ دستی نصب‌شده است که در مراحل بازسازی تعمیرات رمپ آن‌ها نیز انجام خواهد شد.