37.9 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

تقدیر از شهردار قم برای همراهی در ساخت باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

استاندار قم از مراسم افتتاح باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از دکترسید مرتضی سقائیان‌نژاد، شهردار قم تقدیر کرد.

به گزارش شهرنیوز، در پایان مراسم افتتاحیه باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس قم از سید مرتضی سقائیان‌نژاد، شهردار و سید امیرسامع معاون خدمات شهری شهرداری قم به دلیل همراهی در ساخت این مجموعه توسط استاندار تقدیر شد.

دکترسید مرتضی سقائیان‌نژاد، شهردار قم در این مراسم که روز چهارشنبه برگزار شد با اشاره به تلاش شهرداری برای شکل گیری محوطه موزه و باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، گفت: کل این باغ موزه ۳۲ هکتار مساحت دارد که از سال ۹۵ فاز اول با ۱۵ هکتار آغاز شد و در مرحله بعدی ۴ و نیم هکتار محوطه موزه آماده سازی شد.

وی همچنین از توسعه ۱۰ هکتاری باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در آینده و امتداد آن تا شهرک قدس خبر داد.

در این مراسم که با پیام دو تن از مراجع تقلید آغاز شد، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان قم طی سخنانی به نقش شهرداری در شکل گیری این مجموعه اشاره کرد.

وی با اشاره به واگذاری زمین و شکل دهی به محوطه باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس توسط شهرداری قم، گفت: قرار است دانشگاه ایثار و شهادت در مرکز فرهنگی باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با همکاری شهرداری قم شکل بگیرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی لقمانپور با اشاره به واگذاری ۲۷ هکتار زمین در این محدوده توسط شهرداری قم، ادامه داد: بوستان کوثر به دلیل این همکاری به باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تغییر نام یافت.