35 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس قم افتتاح شد

پروژه باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس استان قم با حضور شهردار، استاندار و رئیس مجلس شورای اسلامی به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

به گزارش شهرنیوز، مراسم افتتاح از پروژه باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس استان قم با حضور شهردار، استاندار و رئیس مجلس شورای اسلامی به صورت ویدئو کنفرانس در محل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

آیت الله العظمی حسین نوری همدانی، از مراجع تقلید در پیامی به این مراسم افتتاح با تشکر از تمام عوامل اجرایی در این کار گفت: برهمگان لازم از ارزشهای دفاع مقدس حفظ و حراست کرده و آثار ارزشمند آن دوران را در مقابل دید همگان خصوصا نسل جوان قرار دهند.

وی با تاکید بر اینکه معرفی آثار شهدا و دفاع مقدس عملی بسیار مهم است که باید به همه شهرها و روستاها برود، افزود: امروز همگان در مقابل حفظ و حراست ارزشهای دفاع مقدس مسئول هستیم و این امری واجب است.

همچنین آیت الله العظمی سید محمد علی علوی گرگانی در پیامی به مراسم افتتاح باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس استان قم، اظهار داشت: از تمام دست اندرکارانی که مخلصانه در این مسیر تلاش کرده و اقدام به راه اندازی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس کرده اند، تشکر می‌کنم.

وی افزود: از همه درخواست می‌کنم با بیانی زیبا و با استفاده از ابزارهای مختلف رسانه‌ای پیام شهیدان را به گوش جامعه رسانده و خواب دشمنان را بی تعبیر بگذارند.

همچنین در این مراسم از آغاز به کار دانشگاه ایثار و شهادت در باغ موزه دفاع مقدس با همکاری شهرداری قم و تمبر مراسم افتتاح رونمایی شد.

دکترسید مرتضی سقائیان نژاد، شهردار قم در این مراسم با اشاره به تلاش شهرداری برای شکل گیری محوطه موزه و باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، گفت: کل این باغ موزه ۳۲ هکتار مساحت دارد که در دو فاز از سال ۹۵ کار اجرایی آن آغاز شده است.

وی افزود: فاز اول با ۱۵ هکتار آغاز شد و در مرحله بعدی ۴ و نیم هکتار محوطه این موزه توسط شهرداری آماده سازی و ساخته شد.

شهردار قم با اشاره به حمایت مالی شهرداری از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، اظهار داشت: مجموعه باغ موزه ۱۰ هکتار توسعه هم خواهد داشت.