33.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

افزایش کیفیت بوستان‌ها در سبزترین منطقه شهر قم/وجود ۴ میلیون متر مربع فضای سبز

مدیر منطقه سه شهرداری قم از وجود چهار میلیون متر مربع فضای سبز در این منطقه خبر داد و گفت: در زمینه سرانه فضای سبز مشکلی نداریم بلکه باید کیفیت فضای سبز را ارتقا داده و مردم را به بوستان‌ها دعوت کنیم.

مهرداد روحانی وزیری در گفت و گو با شهرنیوز، با اشاره به وجود چهار میلیون متر مربع فضای سبز در منطقه سه شهر قم، اظهار داشت: این منطقه از حیث سرانه فضای سبز رتبه نخست را در میان مناطق هشت گانه شهر قم دارد.

مدیر منطقه سه شهرداری قم با اشاره به مطالبه مردم برای استفاده از فضای سبز محلی، افزود: مشکل اینجاست که از میدان امام خمینی تا میدان سعیدی بافت فرسوده داریم و هیچ فضایی وجود ندارد که بتوانیم برای ایجاد فضای سبزهای محلی روی آن حساب کنیم.

روحانی وزیری ادامه داد: در منطقه سه مساحت بوستان‌های محلی زیاد نیست اما ساخت این بوستان‌ها هم نه منطقی است و نه اقتصادی.

وی افزود: به جای ساختن بوستان در بافت فرسوده با مشکلات زیاد باید مردم را با روش‌های مختلف از جمله افزایش کیفیت فضای سبز به استفاده از بوستان‌های موجود ترغیب کنیم.

مدیر منطقه سه شهرداری قم گفت: ما در شهر قم مشکل سرانه فضای سبز نداریم و با شهرهای پیشرفته در این زمینه قابل مقایسه هستیم اما باید مردم را با برگزاری برنامه‌ها و کیفی سازی به سمت بوستان‌ها بکشانیم.

روحانی وزیری در همین زمینه به وضعیت بوستان بانوان ارغوان در منطقه سه شهر قم اشاره کرد و گفت: به تازگی وسایل تندرستی جدید برای این بوستان تهیه شده و وسایل بازی کودکان هم نو شده است.

وی با اشاره به ساخت نمازخانه و سرویس بهداشتی برای بوستان ارغوان، گفت: قرار است یک مسیر دوچرخه هم در این بوستان برای بانوان ایجاد کنیم.