29.2 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

آمادگی برقراری سرویس مدارس در قم داریم/ایجاد هزینه‌های بالا با فاصله‌گذاری‌ها و دوگروهی بودن دانش‌آموزان

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم از آمادگی و برنامه‌ریزی برای برقراری سرویس‌های مدارس خبر داد و گفت: سرویس‌ها به‌صورت زوج و فرد و در دو نوبت با سه دانش‌آموز فعالیت خواهند کرد که این موضوع سبب افزایش هزینه برای والدین دانش‌آموزان می‌شود.

عباس ذاکریان با اشاره به آخرین تصمیمات برای اجرای سرویس مدارس، اظهار داشت: کارگروهی در این زمینه در ماه‌های اردیبهشت‌ماه و خرداد نرخ سرویس‌های مدارس در سال جاری را تدوین کردند که این لایحه در شورای اسلامی شهر نیز مصوب شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم با بیان اینکه آمادگی‌های کامل برای برقراری سرویس‌های مدارس در قم وجود دارد، ابراز کرد: مقدمات این کار به‌صورت کامل انجام‌شده و تأیید صلاحیت شرکت‌های بخش خصوصی در سایت سپند اعلام‌شده است.

ذاکریان تصریح کرد: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا سرویس‌های مدارس با اما و اگرهای فراوانی روبرو شده است و شرایط قرمز، نارنجی و سفید بودن استان در حضوری و غیرحضوری بودن دانش‌آموزان تأثیرگذار است که در این شرایط برنامه‌ریزی سرویس مدارس با مشکلاتی روبرو شده است.

وی با تأکید بر اینکه فعلاً آموزش و پرورش تصمیم به حضور اختیاری دانش‌آموزان گرفته است، عنوان کرد: این اختیاری بودن در کنار مشکل‌ساز شدن برای خانواده‌ها سبب ایجاد عدم تصمیم‌گیری برای سرویس مدارس شده است و حتی اختیاری بودن هم به‌صورت دوگروهی است که این نیز مشکل‌ساز شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم با اشاره به ایجاد هزینه بالا به واسطه رعایت فاصله‌گذاری‌ها در سرویس‌های مدارس، یادآور شد: سرویس‌ها در این مدارس به‌صورت زوج و فرد و در دو نوبت با سه دانش‌آموز فعالیت خواهند کرد که این موضوع سبب افزایش هزینه برای والدین دانش‌آموزان می‌شود.

ذاکریان ثمره این کار را تحمیل هزینه‌های بالا دانست و افزود: در این شرایط فعال شدن سرویس‌های مدارس منتظر تعیین تکلیف نهادهای بالادستی است؛ چراکه در این وضعیت باید مشخص شود کدام دانش‌آموز علاقه‌مند مشارکت حضوری در مدارس بوده که بتوان برنامه‌ریزی کرد.