33.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

انعکاس ضعف و قوت های مدیریت شهری در آینه هنر و رسانه

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: هنرمندان و اصحاب رسانه با نگاهی نقدانه و منصفانه می‌توانند، آینه تمام نمایی در برابر مسئولان قرار دهند تا آسیب‌های موجود و دغدغه‌های شهروندان را بهتر ببینند و اقدام کنند.

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم، سید عبدالله میرابراهیمی با بیان اینکه برگزاری جشنواره‌ها بار آموزشی دارند، اظهار کرد: افرادی که به تولید اثر در قالب‌های مختلف اقدام می‌کنند، هنرمند هستند و شهروندان با مشاهده آثار تولید شده با زوایای مختلف مسائل و موضوعات شهری آشنا می‌شوند.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با اشاره به اینکه جشنواره می‌تواند به یک جریان فرهنگی منظم و کارآمد تبدیل شود، افزود: تلفیق زبان هنر و رسانه، یکی از مؤثرترین زبان‌ها برای حل مسائل فنی و پیچیدگی‌های مدیریت شهری است .

میرابراهیمی تصریح کرد: اینکه با برگزاری یک جشنواره، هنرمندان به تهیه و تولید آثاری در حوزه مدیریت شهری می‌پردازند به این معنا است که این افراد برای دیدن هرچه بهتر موضوعات شهری به کمک مسئولان آمده اند و این اتفاق خوبی است.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره رسانه‎ای شهرما و پرداختن به مسائل شهری، گفت: هنرمندان از خود مردم هستند و زمانی که موضوعات فرهنگ شهروندی از زبان خود آنها بازگو می‌شود، تاثیرگذاری و اثربخشی مطلوب‌تری خواهد داشت.

به گفته سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم، اینکه نگاه هنرمندان و قلم اصحاب رسانه بتواند زوایای مختلف موضوعات شهری را بهتر ببیند و منصفانه به رشته تحریر درآورد، آینه تمام نمایی در برابر مسئولان قرار میدهد که آسیب‌ها و دغدغه‌های شهروندان را بهتر ببینند و اقدام کنند.

میرابراهیمی همچنین با اشاره به حمایت از هنرمندانی که نسبت به تهیه و تولید آثار در حوزه مدیریت پسماند اقدام می کنند، گفت: هنرمندانی که در زمینه اشاعه فرهنگ شهروندی با موضوع مفاهیم مدیریت پسماند فعالیت دارند می‌توانند با ارائه طرح و اثر خود حمایت‌های لازم را از سازمان در جهت اجرا دریافت نمایند.