25.3 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار دانشگاه علمی و کاربردی

رشد ۵۰۰ برابری دانشجو در مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری قم/فارغ‌التحصیلی ۱۰۰ نفر در رشته آموزش‌های شهروندی

رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری قم گفت: رشد 500 برابری دانشجو با همان نیروی انسانی در این مرکز یکی از دستاوردهای مهم است.

به گزارش شهرنیوز، مصطفی ملایی با اشاره به فعالیت‌های مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری قم، اظهار داشت: به‌طورکلی مراکز علمی کاربری، مجموعه‌هایی با هدف ارتقای مهارت و توانمندی بدنه‌های مختلف دستگاه‌ها ازجمله شهرداری بوده است که این مرکز در سال ۸۲ با سه رشته و ۲۰۷ دانشجو ایجاد شد.

رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری قم افزود: در حال حاضر ۱۴ رشته و ۱۰۳۰ نفر دانشجو با همان ۱۱ پرسنل قبلی در مرکز داریم که رشد ۵۰۰ برابری دانشجو با همان نیروی انسانی در این مرکز یکی از دستاوردهای مهم است.

ملایی با بیان اینکه یکی از اتفاقات خوب در دوره دکتر سقائیان نژاد شهردار قم، برنامه محوری بر اساس سند راهبردی کلان‌شهر قم است، ابراز کرد: در جهت ارتقای توانمندی و تربیت سرمایه‌های انسانی و رفع نیازهای شهرداری در هر مقطع در چشم‌انداز و در بازده زمانی ۱۴۱۴ و برش‌های مختلف این موارد دیده‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: در یک‌زمانی نیاز به تحول فرهنگی داشتیم که در این برهه۱۰۰ نفر فارغ‌التحصیل در رشته آموزش‌های شهروندی داریم که هر یک کارشناس هستند.

رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری قم عنوان کرد: برای نخستین بار رشته تاکسی‌رانی را در جهت ارتقای توانمندی فکری و نرم‌افزاری رانندگان تاکسی با حمایت معاونت حمل‌ونقل ترافیک و تاکسیرانی تدوین و اجرا کردیم.