29.2 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار جشنواره شهرما

مهلت ۱۵ روزه تا پایان فراخوان جشنواره رسانه‌ای «شهر ما»

بنا بر فراخوان، تا پایان مهلت ارسال آثار به نخستین دوره جشنواره‌ی رسانه‌ای «شهرما» 15روز باقی مانده است.

به گزارش شهرنیوز، نخستین دوره جشنواره‌ی رسانه‌ای «شهرما» از ابتدای شهریورماه سال جاری توسط اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری قم با اهدافی مانند تقویت تعامل بین مدیریت شهری با اصحاب رسانه و درک کامل‌تر از مسائل شهر در سطح جامعه فراخوان شد.

در این جشنواره علاوه بر رسانه‌های مکتوب و پایگاه‌های اینترنتی، رسانه‌های شهروندی هم به طور خاص دیده شده و به آثار علمی و دانشگاهی حوزه مدیریت شهری هم نگاه ویژه‌ای شده است.

این فراخوان در قالب هفت موضوع تخصصی، سه موضوع عمومی و سه موضوع ویژه فراخوان شده و در مجموعه بیش از ۴۰ مسئله مهم شهری را مورد توجه قرار داده است.

هفت موضوع تخصصی این جشنواره عبارت‌اند از حکمرانی و مدیریت اسلامی در شهر، هویت و کالبد شهر، برنامه‌محوری در راستای ارتقاء کیفیت زندگی، عمران و آبادانی، ترافیک و حمل و نقل، محیط زیست شهری، و شهر هوشمند.

در موضوعات عمومی هم مسئله مفاهیم ارزشی در مدیریت شهری، جهانشهر و سبک زندگی شهروندان دیده شده است.

نخستین دوره جشنواره‌ی رسانه‌ای «شهرما» همچنین در قالب موضوعات ویژه به مسئله کرونا در شهر، زوایای خاموش مدیریت شهری در افکار عمومی و روز قم نگاه ویژه‌ای داشته است.

برای این جشنواره در بخش موضوعات تخصصی ۵۰ میلیون ریال و موضوعات ویژه ۳۰ میلیون ریال جایزه برای برگزیدگان در نظر گرفته شده همچنین در موضوعات عمومی به نفرات اول ۲۰ میلیون ریال، نفر دوم ۱۵ میلیون ریال و نفر سوم ۱۰ میلیون ریال در هر بخش جوایز اهدا می‌شود.

مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره تا پایان شهریورماه ۹۹ اعلام شده و در واقع علاقه مندان به ارسال آثار چه در عرصه رسانه های مکتوب و مجازی و چه در عرصه دانشگاهی تا ۱۵ روز دیگر می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

علاقه‌مندان می‌توانند از طریق درگاه اینترنتی جشنواره رسانه به نشانی WWW.Qom.ir/mfs آثار را ارسال کنند.