28.9 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

استقبال مردم قم از پویش «هر خانه یک حسینیه»/ برگزاری بیش از ۱۰۰۰ روضه در خانه‌ها

با درخواست شهروندان قمی در ایام دهه اول محرم بیش از 1000 مراسم روضه خانگی در قالب طرح «هر خانه یک حسینیه» برگزار شده است.

به گزارش شهرنیوز، محرم امسال با شیوع بیماری کرونا وضعیت برگزاری مراسم‌های عزاداری متفاوت از سالهای گذشته است.

امسال تمام همت خادمان کاروان عزای سالار شهیدان در سراسر ایران این است که عزاداری‌ها باید حتی پر رنگ تر از همیشه برپا شود اما شکل گیری تجمع های بزرگ باید به حداقل برسد.

در همین راستا پویش «هر خانه یک حسینیه» به عنوان یک حرکت عاشورایی بزرگ در کشور شکل گرفت. در قالب این پویش قرار است مراسم های کوچک خانگی تقویت شود تا به جای شکل گیری جمعیت های بزرگ، هر خانه در عزای سید الشهدا(ع) به یک حسینیه تبدیل شود.

در قالب این طرح مردم در قم می توانند با سامانه ۱۳۷ شهرداری قم تماس گرفته و درخواست خود را برای برگزاری روضه‌های خانگی اعلام می‌کنند.

برای این شهروندان مبلغ خانم یا آقا به آدرس اعلام شده فرستاده می شود تا یک روضه کوچک اما با اخلاص در خانه ها شکل گرفته و ذکر «یا حسین(ع)» در منازل طنین انداز شود.

در طول دهه اول محرم این طرح از سوی شهروندان قمی با استقبال خوبی مواجه شده و در این قالب بیش از ۱۰۰۰ مجلس کوچک خانگی برگزار شده است.

پویش «هر خانه یک حسینیه» تا پایان ایام عزاداری همچنان ادامه دارد و مردم در تماس با سامانه ۱۳۷ با در اختیار قرار دادن زمان و مکان برگزاری روضه می‌توانند از خدمات دستگاه‌های فرهنگی در این زمینه برخوردار شوند.