35 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

پیام تسلیت شهردار قم به مناسبت درگذشت حاج محمد عرب

شهردار قم در پیامی ضایعه درگذشت مرحوم حاج محمد عرب را تسلیت گفت.

به گزارش شهرنیوز، به دنبال درگذشت مرحوم حاج «محمد عرب»، دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد شهردار قم در پیامی ضایعه درگذشت آن پدر ایثارگر را تسلیت گفت.

متن پیام تسلیت شهردار قم به این شرح است:

خبر ارتحال خادم ملت و یار و یاور قدیمی انقلاب، امام (ره) و رهبری معظم مدظله العالی، ابوالشهید حاج محمد عرب، موجب تأسف و تألم گردید.

خدمات ارزنده ایشان در زمان حیات و در عرصه‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی برای ملت ایران و به ویژه مردم ولایتمدار قم بر هیچ کس پوشیده نیست و اجر و ثواب این خدمات بدون شک برای ایشان باقیات الصالحاتی است ماندگار در روز جزا.

شهرداری قم بر خود می‌بالد که در تاریخ پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با وجود پربرکت ایشان نهال این نهاد خدمتگزار در نظام مقدس جمهوری اسلامی جانی تازه گرفت و توانست بسترساز ارائه خدماتی مانا و ماندگار در شهر کریمه اهل بیت (سلام الله علیها) باشد.

همچنان حضور مؤثر ایشان در شورای اسلامی شهر مقدس قم و خدماتی که در شکل‌گیری این نهاد برخاسته از نظر مردم داشته‌اند نیز بعد از گذشت چندین دوره از شورای اسلامی شهر، همچنان نقشه راهی برای تداوم حرکت شهروندمدارانه در مدیریت شهری بوده و خواهد بود.

تلاش‌های دلسوزانه، مجدانه و مخلصانه مرحوم حاج محمد عرب، مبداء و منشاء بسیاری از تحولات و اقدامات در مسیر رشد و تعالی کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است.

در گذشت این شهیر دلسوز و فداکار، در ایام عزاداری حضرت سیدالشهدا اباعبدالله الحسین(علیه‌السلام) نشانی از ارادت ایشان و تأسی به اهل بیت عصمت و طهارت دارد و ان‌شاالله در کنار فرزند شهیدش در درگاه الهی محشور باشند.

ضمن عرض تسلیت این مصیبت سخت، برای خانواده معزز آن عزیز از دست رفته نیز صبر الهی مسئلت دارم.

سید مرتضی سقائیان نژاد

شهردار قم

یازدهم شهریورماه ۱۳۹۹