37.7 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

طرح ساماندهی زباله گردها در قم اجرا می‌شود/آهن‌فروشان به شهرک صنوف منتقل می‌شوند

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم از اجرای طرح ساماندهی افراد جمع‌آوری‌کننده زباله‌ها در سطح شهر قم خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، سید محسن میرهادی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد برای ساماندهی کارگران ساختمانی و کارگران فصلی، اظهار داشت: برنامه‌ریزی‌هایی در این زمینه صورت گرفته و سه مکان برای ساماندهی کارگران فصلی در نظر گرفته‌شده است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم با بیان اینکه برخی از دستگاه‌ها نیز در این زمینه موظف بوده و باید خدمات به این کارگران ارائه دهند، ابراز کرد: شهرداری نیز به نوبه خود در این راستا در تلاش بوده و تاکنون سه‌نقطه مناسب شهر برای ساماندهی کارگران مهیا شده است.

میرهادی ادامه داد: در این راستا نخستین ایستگاه در میدان نبوت ایجاد شد که سازه‌ای موقت است و در آن ثبت‌نام و مباحث بیمه کارگران دنبال می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه ایستگاه‌های دوم و سوم در میدان‌های محلاتی و مفید مستقر می‌شود و به‌زودی نواقص کار از بین می‌رود، تصریح کرد: این طرح نتیجه کار گروهی در همراهی با کارگران است تا از بلاتکلیفی خارج شوند.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم در مورد ساماندهی مشاغل مزاحم در سطح شهر نیز خاطرنشان کرد: از سال گذشته انتقال این واحدها به شهرک صنوف آغاز شده و تعداد باقی‌مانده با اولویت آهن‌فروشان نیز در دستور کار است.

میرهادی در خصوص ساماندهی دوره‌گردها در جمع‌آوری پسماند، بیان کرد: در تفکیک پسماند برنامه مدونی پیش‌بینی‌شده و پیمانکارانی به این امر اختصاص یافته‌اند، دراین‌باره حضور افراد دوره‌گرد خارج از سیستم، طرحی در دست اقدام است که یا باید کار را تعطیل کنند و یا در طرح ساماندهی قرار بگیرند تا این معضل در سطح شهر از بین برود.