33.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

بازدید استاندار قم از ستاد خدمات‌رسانی شهرداری در روز عاشورا

استاندار قم از ستاد خدمات رسانی شهرداری قم به عزاداران در روز عاشورا در میدان آستانه بازدید کرد.

به گزارش شهرنیوز، بهرام سرمست در این بازدید در گفت و گو با مدیران شهرداری و دست اندرکاران ستاد خدماتی، از زحمات شهرداری قم در برگزاری مراسم‌ محرم تشکر کرد.

استاندار قم با ابراز رضایت از وجود همدلی در برگزاری مراسم‌ عزاداری محرم، اظهار داشت: این همدلی که در استان برای امور وجود دارد یک نعمت است.

سرمست افزود: با تلاش دستگاه‌های اجرایی و امنیتی سیاستی که از قبل اعلام کرده بودیم تا عزاداری‌های برپا شده با دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت شود، به خوبی اجرا شد.

وی ضمن تشکر از هیات‌های مذهبی و پیرغلامان اهل بیت(ع)، اضافه کرد: به جز یکی دو مورد تمام هیات‌های مذهبی با مصوبات ستاد ملی کرونا و ستاد بحران استانداری همراهی کردند.

استاندار قم با اشاره به ضرورت اقناع افکار عمومی برای مراعات مسائل بهداشتی در برگزاری مراسم‌ مذهبی، افزود: اقداماتی که در دهه اول محرم امسال صورت گرفت قدم مثبتی در اقناع سازی و پذیرش بود.

سرمست با بیان اینکه دستورالعمل‌هایی مانند ممنوعیت دسته روی در روز عاشورا به خوبی اجرا شد، گفت: با این رویه اربعین امسال هم مشکلی برای برگزاری مراسم در عین رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نخواهیم داشت.