32.5 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

ذبح رایگان دام در کشتارگاه صنعتی شهرداری قم در ایام محرم

مدیرعامل سازمان کشتارگاه‌ صنعتی شهرداری قم گفت: طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته هیئات مذهبی می‌توانند تا یک روز بعد از عاشورای حسینی خدمات رایگان در کشتارگاه صنعتی شهرداری دریافت کنند.

به گزارش شهرنیوز، وحید وزیری راد با اشاره به ذبح رایگان دام در دهه اول محرم در کشتارگاه صنعتی شهرداری قم، اظهار داشت: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته با هیئات مذهبی، خدمات بسیار خوبی به‌صورت شبانه‌روزی در اختیار آنان قرار گرفته است.

مدیرعامل سازمان کشتارگاه‌ صنعتی شهرداری قم با اشاره به استقبال هیئات مذهبی از خدمات ارائه‌شده، گفت: هیئات مذهبی از ظرفیت سردخانه و انبار سرد استفاده و علاوه بر نگهداری گوشت، آب‌میوه و آب‌معدنی نیز در آن‌ها نگهداری می‌کنند.

وزیری راد بیان کرد: ظرفیت سردخانه‌ای کشتارگاه  شهرداری قم قبل از دهه اول محرم در اختیار متقاضیان و هیئات مذهبی قرارگرفته و با توجه به ظرفیتی که داشتیم آن‌ها می‌توانستند دام ذبح شده خود را در سردخانه نگهداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی‌ها از قبل از دهه محرم صورت گرفته و هیئات مذهبی می‌توانند تا یک روز بعد از عاشورای حسینی که انبار سرد تخلیه شود کشتار خود را در سردخانه نگهداری کنند.

به گفته مدیرعامل سازمان کشتارگاه‌ صنعتی شهرداری قم آمار کشتار هیئت‌ها طی این مدت، حداقل روزی ۱۵ رأس دام سنگین و صد رأس دام سبک بوده است.

وزیری راد در پایان با تأکید بر رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از سوی هیئات مذهبی و عوامل سازمان کشتارگاه، گفت: شرایط بسیار خوبی از لحاظ بهداشتی در این مکان فراهم شده و بر ذبح شرعی و بهداشتی دام‎ها تأکید داریم.