25.3 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

اهتزاز ۶۰۰ پرچم عزا در منطقه چهار شهر قم

مدیر منطقه چهار شهرداری قم از اهتزاز 600 پرچم عزا در این منطقه و نصب دو هزار و 500 قطعه پرچم مشکی خبر داد.

مهدی اصفهانیان مقدم در گفت و گو با شهرنیوز، با اشاره به اهتزاز ۶۰۰ پرچم عزا در سطح منطقه چهار، اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا امسال تلاش کردیم تا فضاسازی محرم پر رنگ تر انجام شود.

مدیر منطقه چهار شهرداری قم افزود: در سطح منطقه چهار شهر قم امسال ۸۰ هزار متر ریسه مشکی، قرمز و سبز به مناسبت عزاداری سالار شهیدان نصب شد.

اصفهانیان مقدم به نصب سه المان بنری در سطح منطقه با جملات سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت: المان ستونی با همین مضامین هم در میدان نماز کار شد.

وی افزود: تقریبا در سطح منطقه حدود دو هزار و ۵۰۰ قطعه پرچم مشکی دو سر چوب و تک چوب کار شده و اقدام دیگر ما توزیع پیامهای عاشورایی در مکان‌های شلوغ مانند نانوایی‌ها و بانک‌ها است.

مدیر منطقه چهار شهرداری قم با اشاره به تغییر شکل و کارکرد ایستگاه‌های صلواتی در محرم امسال، ادامه داد: برای دهه اول محرم حدود ۱۷ مورد مجوز ایستگاه فرهنگی صادر کردیم.

اصفهانیان مقدم بیان داشت: کمک به هیاتهای مذهبی و مساجد شامل تامین نیروی خدماتی انتقال ضایعات، تامین بالابر، تامین تانکر، شست و شو و … از دیگر اقدامات شهرداری منطقه چهار شهر قم در ایام عزاداری محرم است.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین مجموعه عزاداری در سطح منطقه با ظرفیت دو هزار نفر ورزشگاه شهید حیدریان است، گفت: هر شب ضد عفونی مسیرهای منتهی به محل و صندلی‌ها در دو نوبت قبل و بعد از مراسم انجام می‌شود.

مدیر منطقه چهار شهرداری قم با اشاره به خرید دستگاه ضد عفونی کننده در این منطقه، ادامه داد: هیات‌ها و مکان‌هایی که شلوغ هستند و مساجدی که درخواست دارند با این دستگاه ضد عفونی می‌شوند.

اصفهانیان مقدم با اشاره به هماهنگی با نیروی انتظامی و مرکز بهداشت در زمینه جلوگیری از توزیع و طبخ غذا در سطح منطقه، خاطرنشان کرد: از طرفی به علت شلوغ بودن اطراف حرم مطهر، ستاد خدماتی شهرداری منطقه چهار در تقاطع عمار یاسر مستقر شد تا تانکر آب برای وضو و کارتن پلاست برای زباله در مسیرهای منتهی به حرم مطهر تامین شود.