33.3 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

تقدیر استاندار قم از فضاسازی ایام محرم

استاندار قم از شهرداری برای فضاسازی شهری در ایام محرم و ایجاد شور حسینی در شهر تشکر کرد.

به گزارش شهرنیوز، بهرام سرمست روز پنجشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران استان قم با اشاره به اهمیت ایجاد شور حسینی به مناسبت ایام محرم، اظهار داشت: باید در کنار رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی شرایطی ایجاد کنیم که وجود حال و هوای محرم در شهر حس شود.

استاندار قم با تاکید بر لزوم حساسیت دستگاه‌های استان برای ایجاد فضای شور حسینی تاکید کرد و گفت: از شهرداری قم برای اقداماتی که در سطح شهر در فضاسازی ایام محرم و ایجاد شور حسینی انجام داده تشکر می‌کنیم.

سرمست با تاکید بر لزوم برپایی جلسات هماهنگی ایام محرم با وجود تمام دستگاه های متولی در این زمینه، افزود: مساله ماه محرم یک موضوع اعتقادی و فرهنگی است و امورات مربوط به آن باید از سوی دستگاه‌های فرهنگی و خدماتی حل و فصل شود.

وی ادامه داد: تمام رفتارهای ما در این روزها باید متناسب با شرایط کرونا باشد و عزاداری هم یکی از این موضوعات است که در کنار برگزاری پرشور باید رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی مورد توجه قرار بگیرد.

استاندار قم به اهمیت برگزاری صحیح مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی اشاره کرد و گفت: تمام دستگاه‌ها باید برای انجام این موضوع مهم با هم همکاری داشته باشند.