31.8 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

کاهش ترافیک خیابان امام خمینی(ره) با احداث سه پارکینگ

سرپرست شهرداری منطقه سه قم با اشاره به طرح احداث سه پارکینگ در محدوده خیابان امام خمینی(ره) و کیوانفر، گفت: احداث این سه پارکینگ نقش قابل توجهی در کاهش ترافیک این خیابان خواهد داشت.

مهرداد روحانی وزیری در گفت‌وگو با شهرنیوز، با اشاره به برنامه شهرداری منطقه سه برای احداث سه پارکینگ در محدوده خیابان امام خمینی(ره)، اظهار داشت: یک پارکینگ در تقاطع با خیابان کیوانفر احداث می‌شود و دیگری در تقاطع کیوانفر و هفت تیر.

سرپرست شهرداری منطقه سه قم با اشاره به برنامه برای احداث یک پارکینگ در یکی از گاراژهای قدیمی خیابان امام خمینی(ره)، افزود: احداث این سه پارکینگ نقش قابل توجهی در کاهش ترافیک خیابان امام خمینی(ره) خواهد داشت.

روحانی وزیری با اشاره به اینکه این گاراژ شامل چهار پلاک به مساحت دو هزار و ۲۰۰ متر است، گفت: این ملک به جای حذف پارکینگ پاساژ سیرنگ توسط شهرداری خریداری شده و حتی مصوبه کمیسیون ماده پنج هم دارد.

وی ادامه داد: این قطعه همه چیز را برای ساخت یک پارکینگ آماده دارد و از نظر مکانی منطقه‌ای است که بسیار مورد استفاده مردم خواهد بود.

سرپرست شهرداری منطقه سه قم معتقد است اگر این سه پارکینگ آماده شود، پارک حاشیه‌ای خیابان امام خمینی(ره) کاهش پیدا کرده و ترافیک خیابان کم می‌شود.

روحانی وزیری خاطرنشان کرد: اقداماتی هم از سوی سازمان ترافیک در راستای ساماندهی وضعیت پارکومترها انجام شده که این موضوع هم به ساماندهی پارک حاشیه‌ای خیابان‌ها کمک می‌کند.

وی با اشاره به وجود ۱۳ گاراژ رها شده در این منطقه، گفت: ۹۰ درصد این املاک مشکلات مالکیتی دارند، از طرفی مغازه‌های بر را فروخته‌اند و مالکین اصلی هم یا فوت شده‌اند یا خارج از کشور هستند و به همین خاطر ساماندهی آنها کار دشواری است.