36.4 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

آمادگی سامانه ۱۳۷ برای مشارکت با طرح مردمی ” هر خانه یک حسینیه”

مدیرکل ارتباطات و روابط بین‌الملل شهرداری قم از آمادگی سامانه 137 برای مشارکت با طرح مردمی " هر خانه یک حسینیه" خبر داد و گفت: تا زمان اجرای این طرح بیش از 11 هزار نفر ساعت به‌صورت 24 ساعته پاسخگوی مردم در این سامانه هستند.

به گزارش شهرنیوز، مهدی کلانترزاده آغاز ماه محرم امسال را فرصتی برای بهبود تعاملات اجتماعی در جامعه دانست و اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و رعایت قرنطینه در چند ماه گذشته برگزاری عزاداری‌های ماه محرم به شکل جدید می‌تواند در برگزاری باشکوه مراسمات  دینی مؤثر باشد.

مدیرکل ارتباطات و روابط بین‌الملل شهرداری قم بازگشت به سنت‌های گذشته و برگزاری مراسم‌های عزاداری به شکل محله‌ای و در خانه‌ها را موردتوجه قرارداد و افزود: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و ممنوعیت برگزاری تجمعات بزرگ عزاداری، شهرداری آماده همکاری با برگزارکنندگان این مراسم‌های کوچک است.

کلانترزاده از آمادگی سامانه ۱۳۷ برای مشارکت با طرح مردمی ” هر خانه یک حسینیه” خبر داد و تصریح کرد: این طرح با همکاری و همیاری نیروهای جهادی، هیئت‌ها، مساجد و مراجع و نهادها تبلیغاتی، شهرداری و سازمان فرهنگی و هنری شهرداری در حال اجرا است.

وی ادامه داد: تا زمان اجرای این طرح بیش از ۱۱ هزار نفر ساعت به‌صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی مردم بوده و با توجه به زیرساخت‌های مناسب ایجادشده امیدواریم این طرح و طرح‌های فرهنگی دیگر به‌خوبی اجرا شود.

مدیرکل ارتباطات و روابط بین‌الملل شهرداری قم نحو استفاده مردم از این سامانه را تشریح و خاطرنشان کرد: شهروندان با ثبت‌نام در سامانه می‌توانند اطلاعات مراسم خود را به‌صورت تلفنی ثبت کرده و سپس اطلاعات در کمترین زمان به دفتر تبلیغات ارجاع داده می‌شود.

کلانترزاده تأکید کرد: سپس با توجه به زمان‌بندی اعلام‌شده از طرف شهروندان دفتر تبلیغات اسلامی مبلغ یا مبلغه را به مراسم اعزام کرده و شهروندان می‌توانند از یک تا چند روز با برگزاری مراسم در طرح ” هر خانه یک حسینیه” شرکت کنند.

وی سپس با یادآوری اهتمام شهرداری در برگزاری برنامه‌های فرهنگی در شهر، بیان کرد: طرح‌های فرهنگی بسیاری در شهرداری در حال اجرا بوده که می‌توانیم از طرح هبه باهدف هدایت کمک‌های مردمی به نیازمندان، اعلام حرکت‌ها و پویش‌های مردمی، اعلام برنامه‌ها و مراسم‌های عظیم شهری مانند مراسمات حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران نام ببریم.

مدیرکل ارتباطات و روابط بین‌الملل شهرداری قم ادامه داد: سازمان فرهنگی هنری ورزشی در مناسبت‌های مختلف مسابقات فرهنگی و پویش‌ها مختلفی برگزار کرده و در ماه محرم نیز برنامه‌های ویژه‌ای را تدارک دیده است.

کلانترزاده با تأکید بر رعایت پیوست‌های فرهنگی در توسعه شهر و توجه به فرهنگ اصیل شیعه در تدوین برنامه‌های فرهنگی، یادآور شد: برای رسیدن به شهری توسعه‌یافته باید به ارتقاء فرهنگ شهروندی و اجرای پیوست‌های فرهنگی مناسب با دین و فرهنگ بومی به‌اندازه توسعه فیزیکی شهر توجه کنیم.

وی با اشاره به جایگاه شهر قم در کشور و جهان به‌عنوان پایگاه تشیع، اظهار داشت: توجه به مسائل فرهنگی در قم با توجه به پیشینه تاریخی شهر و جایگاه آن در جهان تشیع از اهمیت بیشتری برخوردار است.