31.4 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

تمامی جداول و مصالح خیابان‌های شهر در قم تولید می‌شود

سرپرست سازمان توسعه و عمران شهرداری قم از تولید تمامی جداول و مصالح عمرانی طرح‌های خیابان‌ها و شوارع شهر قم توسط این سازمان خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، سید ابوالفضل میریک امامی در خصوص اهداف سازمان توسعه و عمران شهرداری قم، اظهار داشت: سازمان از ارکان اصلی تشکیل‌شده و دارای شورای سازمان است که ریاست شورا بر عهده استاندار قم نهاده شده و شهردار قم نیز، رئیس هیئت‌مدیره آن است و از اهمیت فراوانی در شهرداری برخوردار می‌باشد.

سرپرست سازمان توسعه و عمران شهرداری قم ابراز کرد: از سال ۹۲ با توجه به رویکرد سازمان توسعه و عمران، هدف اصلی در اجرای پروژه‌های عمرانی، با نگاه درآمدزایی که در اساس‌نامه قید شده فعالیت‌هایی را دنبال کرده‌ایم.

میریک امامی با بیان اینکه اوایل سال ۹۲، پروژه بلوار پیامبر اعظم(ص) در دستور کار سازمان توسعه و عمران شهرداری قم قرار گرفت و به‌عنوان پروژه ملی، مطالعات و تملک و اجرای آن را عهده‌دار شدیم، افزود: با توجه به وظایف اصلی، اجرای پروژه‌های عمرانی و توانمند از سال ۹۴ به مرحله ظهور رسید و پروژه‌های کلان همانند سه سطحه ۱۵ خرداد را عملیاتی کردیم، همچنین پروژه سه سطحه مدافع حرم از جمله طرح‌هایی بود که در کوتاه‌ترین وقت ممکن به اتمام رسید.

وی عنوان کرد: سال ۹۴ نیز به‌عنوان مجری و پیمانکار وارد اجرای پروژه‌های مختلف کلان به‌ویژه نهضت آسفالت شدیم و هم‌اکنون نیز پروژه‌های مهمی را در دست اقدام داریم.

سرپرست سازمان توسعه و عمران شهرداری قم با تأکید بر اینکه در حال حاضر نیز اجرای پروژه معدن شهید مولوی و زیرسازی مصالح در سطح شوارع را بر عهده‌داریم و تولید بتن و قطعات بتنی در حال انجام است، گفت: در سال‌های گذشته با توجه به اهمیت کیفیت مصالح و جداول، آن‌ها را از خارج از استان خریداری می‌کردند، اما تولید این اقلام بر عهده سازمان نهاده شد و با خرید یک دستگاه خارجی به‌عنوان نمونه، در حوزه تولید داخلی با همراهی یک شرکت نوبنیاد به‌صورت مکانیزه در حال تولید هستیم.

میریک امامی تصریح کرد: با این رویکرد دیگر عوارضی که شهروندان برای شهر می‌دهند در ازای خرید مصالح و یا جداول خارج نمی‌شود و داخل شهر هزینه می‌شود و از تولیدات داخلی استفاده می‌کنیم.