28.6 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

ورود موتورسواران به بوستان‌های شهری ممنوع خواهد شد

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از اجرای طرح ممنوعیت ورود موتورسواران به بوستان‌های شهری خبر داد و گفت: این طرح به‌صورت پایلوت در 20 بوستان شهری اجرای می‌شود.

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان پارک ها و فضای سبز، پیام جوادیان با تأکید بر اهمیت حفظ و نگهداری فضای سبز شهری، اظهار داشت: حفظ و نگهداری فضای سبز در کنار توسعه آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم بی‌توجهی به حفظ و نگهداری فضای سبز را عامل از بین رفته فضای سبز و بیت‌المال دانست و افزود: نقش مردم و شهروندان در حفظ و نگهداری فضای سبز بسیار مهم بودی و نیازمند مشارکت مردم در این حوزه هستیم.

جوادیان تأکید کرد: توجه به موضوعات فرهنگی و داشتن طرح و برنامه در این حوزه به‌اندازه اجرای پروژه‌های توسعه‌ای قابل‌توجه بوده و نمی‌توانیم از این مهم غافل شویم.

وی ایجاد دغدغه نگهداری فضای سبز در بین شهروندان را در چند سال گذشته مثبت ارزیابی کرد و گفت: امروز بسیاری از چالش‌های شهرداری در حفظ و نگهداری فضای سبز کم شده و برنامه‌های خوبی برای ارتقاء فرهنگ شهروندی در این حوزه اجراشده است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم یکی از دغدغه‌های سازمان را حضور موتورسوارها در بوستان‌ها عنوان و بیان کرد: حضور موتورسوارها در بوستان‌ها علاوه بر ایجاد حس ناامنی برای شهروندان عامل تخریب جدی فضای سبز است.

جوادیان از تشکیل کارگروه تخصصی برای حل معضل تردد موتورسواران در بوستان‌ها خبر داد و تصریح کرد: این کارگروه با مشارکت معاونت خدمات شهری، معاونت حمل‌ونقل و ترافیک، ستاد پیشگیری و رفع تخلفات شهری و اداره کل روابط عمومی تشکیل‌شده است.

وی اهداف تشکیل این کارگروه را تشریح کرد و گفت: این کارگروه باهدف ایجاد زیرساخت‌های مناسب و ارتقاء فرهنگ شهروندی در این حوزه تشکیل‌شده است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم اجرای طرح ممنوعیت تردد موتورسواران در بوستان‌های شهری را موردتوجه قرارداد و بیان کرد: ۲۰ بوستان شهری به‌عنوان پایلوت انتخاب‌شده و پس از بازدیدهای میدانی و ارزیابی‌های اولیه طرح ممنوعیت تردد موتورسواران در این بوستان‌ها اجرا می‌شود.

جوادیان ادامه داد: نحوه اجرای این طرح به شیوع‌های مختلفی مانند کاشت نهال، اطلاع‌رسانی فرهنگی و تغییرات عمرانی بوده و امیدواریم با اجرای این طرح‌ها و ارتقاء فرهنگ شهروندی شاهد کاهش آسیب به فضای سبز و افزایش امنیت عمومی در جامعه باشیم.