32.5 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
ستاد تخلفات شهری

تلاش برای حفظ انضباط شهری در ایام محرم

مديركل پيشگيري و رفع تخلفات شهري شهرداري قم به اهمیت حفظ انضباط شهری در ایام محرم اشاره کرد و گفت: در این راستا هماهنگی‌های لازم با مسئولان قضایی و انتظامی صورت گرفته است.

احمد رضا شفیعی در گفت وگو با شهرنیوز بااشاره به فرارسیدن ایام محرم امسال، اظهار داشت: پیش از آغاز این ایام با برگزاری جلساتی بامسئولان قضایی و انتظامی، هماهنگی‌های لازم برای حفظ انضباط شهری در ایام محرم صورت گرفته است.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم با اشاره به جمع آوری معتادان و کارتن خواب‌ها و… در ایام نزدیک به محرم، گفت: سال‌های گذشته نیز این اتفاق با پشتیبانی نیروهای قضایی و انتظامی صورت گرفته است.

شفیعی با اشاره به اینکه یکی از نقاط قوت عزاداری سال گذشته نبود دستفروش و متکدی در معابر و میادین اصلی شهر بود، افزود: این نتیجه به سه چهار سال تلاش شبانه روزی بازمی‌گردد.

وی با اشاره به اینکه در ایام محرم ایستگاه‌های صلواتی خودجوش نیز باید توسط این نیروها کنترل شوند، گفت: پایه اصلی نظم و انضباط شهری مشارکت مردمی است که امیدواریم محرم امسال هم شاهد این مشارکت از سوی مردم و هیات های مذهبی باشیم.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم به پر رنگ شدن تخلفات ساخت و ساز در ایام تاسوعا و عاشورا اشاره کرد و افزود: سال گذشته ۳۹ مورد تخلف ساخت و ساز تنها در این ایام کنترل شد.

شفیعی اظهار داشت: اداره کل تخلفات شهری بیش از ۲۰۰ نیرو دارد که در این ایام آماده‌باش هستند و فعالیت زیادی انجام می‌دهند.

شفیعی با اشاره به سیاه پوش کردن اکیپ‌های گشت تخلفات شهری در سطح شهر، گفت: تمام تلاش خود را در مسیر ایجاد نظم و انضباط شهری و در عین حال ایجاد شور حسینی در ایام محرم به کار خواهیم بست.