33.9 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

ثبت درخواست طرح «هر خانه یک حسینیه» در سامانه ۱۳۷

شهروندان قمی می‌توانند از ابتدای ماه محرم درخواست خود را برای مشارکت در طرح «هر خانه یک حسینیه» در سامانه 137 شهرداری قم ثبت کنند.

به گزارش شهرنیوز، محرم امسال مصادف شده با ایام شیوع ویروس کرونا و همین موضوع اهمیت تقویت روضه‌های خانگی با جمعیت پایین را نسبت به مراسم های بزرگ و پرجمعیت صد چندان کرده است.

در همین راستا طرح «هر خانه یک حسینیه» برای شهروندان قمی در نظر گرفته شده که درقالب این طرح شهروندان می‌توانند نسبت به برپایی مراسم‌های کوچک عزاداری اقدام کنند.

شهروندان قمی از ابتدای ایام عزاداری سیدالشهدا(ع) می‌توانند با سامانه ۱۳۷ شهرداری قم تماس گرفته و درخواست خود را نسبت به برگزاری یک روضه کوچک خانگی ثبت کنند.

در این راستا هماهنگی‌هایی با مراکز اعزام مبلغ صورت گرفته تا مبلغان خانم و آقا برای یک سخنرانی مختصر و ذکر مصیبت اهل بیت(ع) به منازل شهروندان مراجعه کنند.

شهروندان در تماس با سامانه ۱۳۷ شهرداری قم روز و ساعت برگزاری مراسم خود را از روز قبل اعلام می‌کنند تا هماهنگی‌های لازم برای اعزام مبلغ و اهدای پرچم عزای سالار شهیدان صورت بگیرد.

همچنین شهروندان می‌توانند از طریق سامانه قم یار که میز خدمت مجازی شهرداری قم محسوب می‌شود نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.