36.4 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

توزیع پوشش اختصاصی میکروفن در میان هیات‌های مذهبی

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم از توزیع تعدادی پوشش اختصاصی میکروفن در میان مداحان و هیات‌های مذهبی به منظور جلوگیری از شیوع کرونا خبرداد.

به گزارش شهرنیوز، مهدی کلانتر‌زاده با اشاره به شرایط خاص محرم امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا، اظهار داشت: یکی از اقدامات اداره‌کل ارتباطات شهرداری قم برای برگزاری محرم حسینی همراه با رعایت نکات بهداشتی، توزیع پوشش‌های اختصاصی میکروفن برای استفاده در هیات‌های مذهبی است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم با اشاره به اینکه این پوشش‌ها در اختیار شورای هماهنگی هیات‌های مذهبی و کانون مداحان قرار گرفته، گفت: باید این را ترویج کنیم که هر نفر یک پوشش اختصاصی برای میکروفن داشته باشد تا شیوع بیماری صورت نگیرد.

کلانترزاده با اشاره به اختصاص بودجه خاص در شهرداری برای فضاسازی محرم امسال، ادامه داد: تمام خیابان‌ها، برج‌ها، میادین، معابر و … به صورت ویژه فضاسازی خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه فضاسازی محرم با مشارکت شهروندان باید به معابر فرعی و خانه‌ها هم برسد، افزود: اگر در سالهای قبل کثرت جمعیت در یک مجلس بود امسال میتوانیم کثرت در مجالس داشته باشیم و هر خانه یک حسینیه شود.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم گفت: به تاکسیرانی ابلاغ شده تا تاکسی‌ها روی موج رادیو محرم تمرکز داشته باشند و نوای محرم در حمل و نقل عمومی هم طنین انداز شود.

کلانترزاده ادامه داد: با کمک نیروهای جهادی قرار است تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها فضاسازی شده و کمک کنیم تا در کل شهر یک اتفاق خوب رقم بخورد.

کلانترزاده با اشاره به اهمیت انتقال شور حسینی به تمام محلات شهر، افزود: قم را به ۵۰ محله تقسیم کرده و ۵۰ مسجد انتخاب شده‌اند تا به لایه های درونی شهر نیز شور حسینی منتقل شود.

وی با اشاره به توجه به آیین سیاه پوشی در آغاز محرم، گفت: این آیین سالیان سال است که در شهر قم برگزار می‌شود و تیم تصویربرداری شهرداری از این مراسم در سطح شهر تصویربرداری می‌کند.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم با اشاره به برگزاری طرح هر خانه یک حسینیه با مشارکت شهرداری قم، ادامه داد: تلاش ما این است که در روزهایی که مردم نمی‌توانند به مراسم‌های بزرگ بروند، مراسم‌های کوچک و خانوادگی را ترویج کنیم.