39.8 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

آیین عاشورایی سیاه پوشان در گلزار شهدای قم برگزار شد

آیین عاشورایی سیاه‌پوشان به مناسبت فرارسیدن ایام محرم به همت شهرداری قم در گلزار شهدای علی بن جعفر(ع) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار شهرنیوز، برنامه‌های ویژه مدیریت شهری قم برای محرم امسال روز سه شنبه با عملیات یکپارچه سیاه‌پوش سازی سطح مناطق هشت گانه آغاز و روز چهارشنبه با برگزاری آیین سیاه‌پوشان در گلزار شهدای قم ادامه یافت.

در این مراسم دکترسید مرتضی سقائیان‌نژاد، شهردار قم، مدیران شهرداری قم، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، فرمانده نیروی انتظامی استان قم، مدیرکل بنیاد شهید استان قم و جمعی از پیرغلامان و محترمان دستگاه عزاداری سید الشهدا(ع) در قم حضور داشتند.

مهدی کلانتر‌زاده، مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم در این مراسم با اشاره به شرایط خاص کرونایی حاکم در کشور، گفت: امسال شاید بیماری کرونا قدری محدودیت ایجاد کرده باشد اما شور حسینی همچنان در شهر حکم فرما خواهد بود و به جای مراسم با کثرت جمعیت، کثرت مراسم‌ها را خواهیم داشت.

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین سید علیرضا تکیه‌ای، رئیس ستاد اعتکاف استان قم در این مراسم به بیان اهمیت بزرگداشت ایام محرم و تاثیر شور حسینی در حال و آینده کشور پرداخت.

وی همچنین به نقش مدیریت شهری در برگزاری پرشور مراسم‌های عزاداری در ایام محرم اشاره کرد و گفت: امسال از لحاظ شکلی عزاداری‌ها متفاوت اجرا خواهد شد و ممکن است مجالس بزرگ نداشته باشیم اما با طرح «هر خانه یک حسینیه» اتفاقا مجالس عزاداری گسترده‌تر از هر سال برگزار خواهد شد.