31 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

۱۰۷ هزار تن آسفالت از ابتدای سال در سطح شهر قم توزیع شده است

سرپرست سازمان توسعه و عمران شهرداری قم از توزیع ۱۰۷ هزار تن آسفالت در چهارماهه نخست سال جاری خبر داد.

سید ابوالفضل میریک امامی با اشاره به اهمیت و میزان تولید آسفالت برای معابر و خیابان‌ها شهری، اظهار داشت: تولید آسفالت از سال ۹۵ در دستور این سازمان قرار گرفت و با توجه به محدودیت‌ها در تولید و توزیع آسفالت، در اجرای پروژه‌های عمرانی خللی ایجاد نشد و با وجود همه محدودیت‌ها با رعایت پروتکل‌ها به کار خود ادامه دادیم.

سرپرست سازمان توسعه و عمران شهرداری قم ابراز کرد: در چهارماهه نخست امسال در تولید و پخش آسفالت ۱۰۷ هزار تن آسفالت تولید و توزیع‌شده که ۱۰ درصد نسبت به سال‌های قبل افزایش نشان می‌دهد و ۸۰۰ هزار متر سطح شهر در این مدت با اعتبار ۴۴ میلیارد تومان آسفالت شده است.

میریک امامی عنوان کرد: در زمینه آسفالت علاوه بر اجرای پروژه‌هایی که در دست اقدام داریم، باید شهروندان موارد درخواستی خود را به مدیران شهری اعلام کنند تا بر اساس اولویت و نیازسنجی به برنامه‌ریزی برای آسفالت در سطح شهر بپردازیم.

وی با بیان اینکه احداث بلوار پیامبر اعظم(ص) توسط توسعه و عمران و با مشارکت شهرداری انجام شد، تصریح کرد: بحث بدنه و املاک توسط مسئولان سرمایه‌گذاری در حال انجام است و همه سرمایه‌گذاران به پروژه دعوت و محور فرهنگی برای آن تعریف‌شده است.

سرپرست سازمان توسعه و عمران شهرداری قم خاطرنشان کرد: در طول ۷ کیلومتر فاصله میان حرم و جمکران در بلوار پیامبر اعظم(ص)، زائرسرا و هتل‌سازی و مجتمع‌های تجاری در بدنه بلوار تعریف‌شده است که با مشارکت سرمایه‌گذاران به سرانجام می‌رسد.

میریک امامی آخرین وضعیت پروژه‌های در دست اقدام این سازمان را موردتوجه قرار داد و افزود: در حال حاضر نیز پروژه تقاطع غیرهمسطح ولی‌عصر(عج) و تقاطع غیرهمسطح کمربندی امام علی(ع) و بلوار حضرت معصومه(س) و بلوار جمهوری و رمپ ۹ دی و رینگ جمکران و شهدای روحانیت و بوستان غدیر از جمله پروژه‌های در دست اقدام است.

وی در مورد بودجه سازمان، گفت: این سازمان با رویکرد اجرای پروژه‌های عمرانی به همراه درآمدزایی فعالیت‌هایی را انجام می‌دهد و امسال با توجه به مصوبه شورای سازمان، بودجه ۱۵۰ میلیارد تومان است و باید در قبال آن درآمد کسب کند تا ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه داشته باشد.

سرپرست سازمان توسعه و عمران شهرداری قم نحوه رسیدن به بودجه را مورد ارزیابی قرار داد و گفت: در اجرای پروژه‌های عمرانی در قالب پیمانکاری با شهرداری، سازمان‌های تابعه و حتی با شهرداری‌های اقماری استان وارد مذاکره می‌شویم و قرارداد منعقد می‌شود و در قبال این آسفالت و فروش جداول و مصالحی تولید شده، درآمد حاصل می‌شود.