38.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

طرح آموزش همیاران بازیافت در مجتمع‌های مسکونی اجرا می‌شود

مدیرعامل مدیریت پسماند شهرداری قم از اجرای طرح آموزش همیاران بازیافت در مجتمع‌های مسکونی خبر داد.

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم، سید عبدالله میرابراهیمی با اشاره به اجرای این طرح آموزش همیاران بازیافت در مجتمع‌های مسکونی، اظهار کرد: این طرح در قالب یک برنامه منسجم و در مرحله نخست در فاز نخست از پردیسان آغاز می شود.

مدیرعامل مدیریت پسماند شهرداری قم با بیان اینکه این طرح برای ۵۰۰ مجتمع بالای ۲۴ واحد اجرا می‌شود، ادامه داد: در اجرای این طرح به مدیران مجتمع‌ها و یا نماینده های تام الاختیار که از جانب ایشان معرفی می‌شود، آموزش‌های لازم جهت مشارکت در طرح تفکیک پسماند از مبدا ارائه شده و ایشان به عنوان نماینده در محل سکونت خود نسبت به آموزش دیگر ساکنان اقدام می‌کنند.

میرابراهیمی با اشاره به ارائه تقویم زمانبندی مناسب و منظم به شهروندان، تصریح کرد: نماینده مجتمع پس از دعوت از دیگر ساکنین جهت عضوگیری در سامانه، پلاستیک مخصوص جمع‌آوری پسماند خشک را تحویل ایشان داده و نسبت به تحویل به موقع پسماند خشک اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

وی گفت: در شرایط کنونی جهت بهبود مسائل شهری نیاز به همکاری و مشارکت شهروندان وجود دارد تا آموزش‌های شهری از طریق ابزارهای آموزشی مؤثر و منطبق با ساختار اجتماعی انتقال داده شود.