40.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

بافت تاریخی اجرای پروژه‌ها و تملکات منطقه را دشوار کرده است/تلاش برای اتمام پروژه‌های برقعی و روحانی تا پایان سال

مدیر منطقه یک شهرداری قم با بیان اینکه این منطقه دارای بافت تاریخی و قدیمی زیادی است، گفت: این امر اجرای پروژه و تملک‌ها را دشوار کرده است و حتی امکان ایجاد فضای سبز در برخی از خیابان‌ها وجود ندارد.

به گزارش شهرنیوز، احمد ترکمن با بیان اینکه تراکم تملک‌ها در منطقه یک در جهت اتمام پروژه‌ها ازجمله مشکلات و دغدغه‌های جدی است، اظهار داشت: بااین‌حال، مردم تا حدی بهترین مشارکت را در تملک‌ها دارند و امیدواریم در این بخش با کمترین مشکلاتی در اتمام پروژه‌های سال ۹۹ روبرو باشیم.

مدیر منطقه یک شهرداری قم با بیان اینکه در سال گذشته سالن ورزشی و چند پروژه در منطقه به اتمام رسید و باوجود شیوع کرونا، درصدد هستیم دیگر پروژه‌ها نیز عملیاتی شود، افزود: بلوار شهید روحانی و شهیدان برقعی از پروژه‌های مهم در منطقه به شمار می‌رود و درصدد هستیم بلوار محتشم را به سمت بزرگراه امام علی(ع) توسعه دهیم؛ امسال نیز پروژه‌های برقعی و روحانی با همت و پیگیری به اتمام می‌رسد.

ترکمن خاطرنشان کرد: خیابان سعدی یکی دیگر از پروژه‌های در دست اقدام است و بر سر قیمت تملکات، مالکین باید توافق کنند، در جهت اجرای این طرح، اعتباری دیده‌شده و قسمت‌های تملک شده نیز جدول‌کشی و عملیاتی می‌شود.

وی پیرامون اقدامات انجام‌شده برای مقابله با کرونا، عنوان کرد: در این حوزه، ضدعفونی خیابان‌ها و معابر فراگیر بود و با توجه به اینکه یکی از بیمارستان‌ها شامل فرقانی ویژه بستری بیماران کرونایی در منطقه به شمار می‌رفت در این بخش ضدعفونی به‌صورت مضاعف و ویژه در همه کوچه‌های اطراف تا روزی یک یا دو بار ازجمله بوستان‌ها و خیابان‌ها و کوچه‌های منطقه یک حتی در کوچه‌های باریک به‌صورت دستی انجام پذیرفت.

مدیر منطقه یک شهرداری قم ادامه داد: منطقه یک قم دارای بافت تاریخی و قدیمی زیادی است و این امر اجرای پروژه و تملک‌ها را دشوار کرده است و حتی امکان ایجاد فضای سبز در برخی از خیابان‌ها وجود ندارد، به‌طورکلی هسته مرکزی شهر، بافت تاریخی بوده و امکان تخریب وجود ندارد و این یکی از مشکلات است، در طرح تفضیلی، کوچه‌ها ۸ متری تعریف می‌شد اما اخیراً اعلام‌شده در کوچه‌های یک تا دو متری نیز پروانه صادر شود.

ترکمن ابراز کرد: منطقه یک درگیر پروژه‌های عمرانی فراوانی بوده است و این امر محدودیت‌هایی را برای تردد شهروندان به وجود آورده است که ضمن پوزش، امیدواریم به‌زودی بسیاری از طرح‌ها عملیاتی شود.