28.7 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار جشنواره شهرما

دعوت از رسانه‌ها برای تولید آثار با موضوع «کرونا در شهر»

نخستین جشنواره رسانه‌ای شهر ما با نگاه ویژه به مسئولیت اجتماعی مدیریت شهری در مقابله با ویروس کرونا، این مسئله را به عنوان یکی از موضوعات ویژه جشنواره مورد توجه قرار داده است.

به گزارش شهرنیوز، با شیوع ویروس کرونا از اسفندماه گذشته تا امروز در کشور، سیستم بهداشت و درمان و مراکز درمانی کشور بیش از همیشه مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت اما اغراق نیست اگر بگوییم پس از بخش سلامت، بیشترین درگیری با دردسرهای این ویروس در مدیریت شهری اتفاق می‌افتد.

شهرداری‌ها به دلیل درگیری با موضوعاتی مانند مدیریت پسماند، دفن اموات، بازار روزها، میادین میوه و تره بار، کشتارگاه‌ها، ناوگان حمل و نقل عمومی، مدیریت اماکن عمومی مانند ورزشگاه‌ها و … در طول ۶ ماه سخت مبارزه با کرونا همواره در خط مقدم بوده‌اند.

از طرفی مدیریت شهری به استناد بندهای ۱۵ و ۱۹ از ماده ۵۵ “قانون شهرداری‌ها” در خصوص نقش شهرداری‌ها هنگام شیوع امراض مُسری موظف به ارائه برخی خدمات است.

نخستین جشنواره رسانه‌ای شهر ما هم با توجه به این مسئولیت مهم اجتماعی مدیریت شهری، یکی از سه موضوع ویژه جشنواره را به این مسئله اختصاص داده است.

علاقه مندان در حوزه تولیدات متن محور مانند خبر، گزارش، یادداشت و… و همچنین تولیدات تصویری مانند عکس، گزارش تصویری، پوستر، داده‌نما و … و همچنین تولیدات دیداری شنیداری از قبیل مستند و فیلم کوتاه، موشن گرافی و … می‌توانند آثار خود را در این زمینه به دبیرخانه نخستین جشنواره رسانه‌ای شهر ما ارسال نمایند.

وضعیت شهر و عملکرد و اقدامات مدیریت شهری در بحران کرونا ویروس و ایده‌های رسانه‌ای در مهار و پیشگیری از شیوع کرونا از موضوعات این بخش است.

جایزه ویژه هیات داوران نخستین جشنواره رسانه‌ای شهر ما در موضوعات ویژه ۳۰ میلیون ریال تعیین شده است.

اصحاب رسانه و خبرنگاران رسانه‌های برخط و مکتوب می‌توانند آثار خود را تا ۳۱ شهریورماه از طریق درگاه اینترنتی جشنواره‌ای رسانه‌ای شهر ما به نشانی www.Qom.ir/mfs ارسال نمایند.