38.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

رقابت قمی‌ها در نخستین جام فوتبال الکترونیکی به همت شهرداری قم

نخستین دوره مسابقات فوتبالPES 2020 به همت سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم با حضور قمی‌های علاقمند به بازی‌های الکترونیک برگزار می‌شود.

بازی‌های الکترونیک از سال ۱۳۸۵ با تشکیل انجمنی به این نام در فدراسیون ورزش‌های همگانی رسما فعالیت خود را به عنوان یک رشته ورزشی آغاز کرد و در حال حاضر انجمن ورزش‌های الکترونیک ایران تنها مرجع رسمی ورزشی این رشته در کشور محسوب می‌شود که از لحاظ قانونی مجوز برگزاری انواع مسابقات، لیگ، دوره‌های آموزشی، جشنواره‌ها را صادر می‌کند.

انجمن بازی‌های الکترونیک در استان قم زیر مجموعه هیات ورزش‌های همگانی است و مراکز ارائه خدمات ورزش‌های الکترونیک و بازی‌های رایانه‌ای باید مجوز خود را از کمیسیون ماده پنج اداره کل ورزش و جوانان استان‌ها و با هماهنگی هیات‌ ورزش‌های همگانی استان دریافت کنند.

در شرایطی که برگزاری تمام مسابقات در سطح کشور یا به شکل مسابقات آزاد، انتخابی، منطقه‌ای و یا استانی با دریافت مجوز لازم از انجمن بازی‌های الکترونیک و هماهنگی و اخذ مجوز از نهادها یا ارگان‌های مرتبط استانی امکان‌پذیر است، نخستین دوره لیگ فوتبال الکترونیک در قم برگزار می‌شود.

این رقابت‌ها با عنوان گرامیداشت شهدای مدافع سلامت و با رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا توسط سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم برگزار می‌شود و مسئولان برگزاری این رقابت‌ها تا ۲۵ مرداد ماه را برای ثبت‌نام علاقمندان در نظر گرفته‌اند و شرکت در آن کاملا رایگان است.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام از طریق سایت سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم به نشانی https://fv-qom.ir باید اقدام کنند، در حالی که سه نفر برتر این دوره از مسابقات جایزه نفیس دریافت می‌کنند.