41 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

ساخت بیش از ۵۰۰ المان برای باغ پرندگان شهر قم

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم از طراحی و ساخت 500 المان بتن گلاسه و 5 المان فیگوراتیو برای باغ پرندگان شهر قم خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، سید محمد موسوی‌منش با اشاره به کاربرد المان‌ها و مبلمان شهری در باغ پرندگان شهر قم که قرار است در ماه‌های آینده افتتاح شود، اظهار داشت: برای این مجموعه ۵۰۰ المان با متریال بتن گلاسه، پنج المان فیگوراتیو و دو المان شاخص طراحی و ساخته شده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم با اشاره به ساخت ۱۱۰ لانه پرنده برای باغ پرندگان قم، گفت: همچنین سازمان برای این مجموعه حدود ۲۰۰ متر مربع دیوارنگاره و ۲۵ تابلوی راهنما طراحی کرده است.

موسوی‌منش با اشاره به نقش این سازمان در ایجاد مبلمان شهری در باغ پرندگان، افزود: پنج آلاچیق، پنچ پرگولا و ۵۰ نیمکت شهری برای باغ پرندگان ساخته شده است.

وی با اشاره به اینکه عوامل این سازمان در حال نصب المان‌ها در باغ پرندگان هستند، گفت: برای طراحی تابلوی ورودی، تجربه‌های کشورهای دیگر را مد نظر قرار داده و از نشانه طوطی استفاده کردیم.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم ادامه داد: در این مجموعه یک سری طرح‌های دیوارنگاره و نقاشی دیواری توسط سازمان اجرا می‌شود که بخشی تعاملی و بخشی دیگر در حد فضاسازی و منظره است.

به گفته موسوی‌منش حتی برای عرصه‌هایی مانند سطل زباله در باغ پرندگان قم طرح‌هایی با تم پرنده ایجاد شده و همچنین ۳۰ قطعه پرنده تکه دوزی شده برای تزئین فنس‌ها به کار می‌رود و ساخت تعداد زیادی مرغ آمین، ایجاد المان‌های اوریگامی و ساخت بادسنج‌ها از دیگر اتفاقاتی است که در سازمان زیباسازی برای زیباتر کردن مجموعه باغ پرندگان رخ خواهد داد.

وی با اشاره به ساخت المان‌های بازیافتی برای باغ پرندگان قم، گفت: فرم‌های تعاملی در المان‌ها دیده شده که برای عکس گرفتن مناسب است و همچنین کاشی‌کاری‌ها به شکل گل و مرغ که نماد هنر ایرانی است، به صورت جورچین در معرض دید و استفاده شهروندان قرار می‌گیرد.