28.6 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

توسط شهرداری قم صورت می‌گیرد؛ ایجاد ۱۰ مرکز عرضه دام و ۵ مرکز ذبح شرعی در عید قربان

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به ایجاد 10 مرکز عرضه دام و 5 مرکز ذبح شرعی در عید قربان توسط شهرداری قم گفت: تمام اقدامات در راستای مصوبات ستاد ملی بحران و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت می‌گیرد.

سید محسن میرهادی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز اظهار داشت: شهرداری قم نسبت به آذین‎بندی و مناسب‎سازی محیط شهری با نصب پرچم‎های الوان‎، نورپردازی و بنرهای متناسب با این ایام اقدام کرده است.

وی افزود:  تنظیف، شستشو، و لایروبی انهار، ضدعفونی معابر و آماده‎سازی محیط‎های پیرامون مساجد، اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران و مکان‎های برگزاری نماز عید از دیگر اقدامات معاونت خدمات شهری شهرداری قم با همکاری مناطق شهرداری است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به تصمیمات اخیر ستاد ملی مبارزه با کرونا اظهار داشت: برای جلوگیری از تجمع در کشتارگاه صنعتی شهرداری قم با توجه به شیوع و گستردگی بیماری کرونا، شهرداری قم نسبت به استقرار جایگاه عرضه و ذبح دام قربانی، در نقاط مختلف شهر اقدام کرده است.

سید محسن میرهادی؛ مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم

وی از ایجاد ۱۰ مرکز عرضه دام و ۵ مرکز ذبح بهداشتی و شرعی در بلوار دانش (کشتارگاه صنعتی قم)، میدان رسالت ابتدای بلوار بسیج، بلوار ۱۵ خرداد ابتدای خیابان محتشم کاشانی، بلوار یادگار حضرت امام(ره) جنب دبستان ایزدی، بلوار امام علی(ع) ابتدای خیابان شهید بادیان، بلوار غدیر انتهای کوچه ۷، بلوار جمهوری اسلامی روبروی مخابرات، جمکران ابتدای جاده امامزاده علیرضا(ع) جنب بوستان نیاز، بلوار حضرت معصومه(س) ابتدای بلوار شهید تهرانی مقدم و پردیسان بلوار سلمان جنب فروشگاه همشهری در راستای ارائه خدمات‎رسانی به شهروندان در روز عید سعید قربان خبر داد.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به اینکه انجام این امر با رعایت کامل موازین شرعی و بهداشتی انجام می‎پذیرد، اظهار داشت: در جایگاه‎های مذکور نمایندگان دامپزشکی، بهداشت، ناظرین شرعی، سازمان میادین میوه و تره‎بار و سازمان کشتارگاه، اداره کل تخلفات شهری و اکیپ‌های ویژه خدمات شهری مناطق هشتگانه حضور مستمر دارند.

میرهادی در خصوص نظارت بر سلامت دام‌ها افزود: در تمامی جایگاه‎ها، با حضور دامپزشک نظارت دقیق انجام می‎شود و برای جلوگیری از عرضه دام غیربهداشتی در سطح شهر نیز هماهنگی لازم با اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری و نیروی انتظامی انجام پذیرفته است که از فروش غیرمجاز دام جلوگیری کنند.

وی همچنین از آمادگی کامل کشتارگاه صنعتی شهرداری قم جهت خدمات‎رسانی به شهروندان در روز عید سعید قربان از ساعت ۶ صبح الی ۱۳ خبر داد.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم افزود:از شهروندان محترم تقاضا داریم به جهت رعایت پروتکل‎های بهداشتی از ازدحام و حضور بیش از یک نفر در مراکز عرضه و ذبح دام خودداری کنند. شهروندانی که برای تهیه دام و ذبح آن به مراکز مجاز مراجعه می‎کنند، حتماً از ماسک و دستکش استفاده کنند.

میرهادی با اشاره به فعالیت نیروهای سازمان آتش‎نشانی و خدمات ایمنی در ایام عید قربان و روز عرفه، اظهار داشت: در راستای تأمین ایمنی مراسمات اکیپ‎های سازمان آتش‏نشانی و خدمات ایمنی در هسته مرکزی شهر پیرامون حرم مطهر کریمه اهل بیت (س) و مسجد مقدس جمکران در قالب اکیپ‎های پیاده و خودرویی به همراه ماشین آلات و تجهیزات آتش‎نشانی و موتورسیکلت‌هایEFT و ایستگاه‏های آتش‎نشانی آماده خدمات‎رسانی مطلوب در مواقع ضروری هستند.

میرهادی در ادامه سرویس‎دهی وسائل نقلیه عمومی در راستای تسهیل در عبور و مرور شهروندان را مورد توجه قرار داد و ابراز داشت: در جهت خدمات حمل و نقل همگانی سازمان تاکسی‏رانی و اتوبوس‎رانی در این ایام در آماده‎باش کامل هستند.