37.7 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

اجرای ۴ پروژه رفع آبگرفتگی در سطح منطقه شش

سرپرست شهرداری منطقه شش قم از اجرای چهار پروژه رفع آبگرفتگی معابر و شوارع در سطح منطقه خبر داد و گفت: با اجرای این پروژه‌ها امسال زمستان مشکلی در آبگرفتگی نداریم.

به گزارش شهرنیوز، سیدرضا حسینی با اشاره به اقدامات انجام‌شده برای رفع آبگرفتگی‌های سطحی در منطقه شش، اظهار داشت: با توجه به افزایش نزولات آسمانی در چند سال اخیر، یکی از دغدغه‌های مهم در منطقه شش آبگرفتگی معابر است که طبق مطالعات ۴ پروژه به‌عنوان راهکار در رفع مشکلات منطقه در جلوگیری از آبگرفتگی پیشنهادشده است.

سرپرست شهرداری منطقه شش قم با بیان اینکه دو مورد از این پروژه‌ها انجام‌شده که بهسازی نهر بلوار کشاورز شمالی بوده که ساماندهی شده و امسال مشکلی در زمینه بارندگی‌ها و بروز آبگرفتگی نخواهیم داشت، ابراز کرد: همچنین در قسمت ورودی از آیت‌الله کاشانی وضعیت مناسبی نداشتیم و در برخی از آب گرفتگی‌ها، آب وارد منازل می‌شد که در این محدوده کانالی به طول ۸۰۰ متر ازجمله پروژه‌های مهم عملیاتی شد.

حسینی خاطرنشان کرد: قسمتی در ورودی بلوار حمزه و بلوار بعثت در خصوص معضل آبگرفتگی وجود دارد که با اجرای ۴ پروژه در منطقه شش، امسال زمستان مشکلی در آبگرفتگی نداریم.

وی عنوان کرد: یکی از پروژه‌ها، ورودی قلعه کامکار است که زیرگذر آن مسدود بود و یک هفته اخیر این زیرگذر بازگشایی شد، در طول بسته بودن پروژه، تردد از بلوار حمزه با مشکلات زیادی انجام می‌شد، این پروژه بزرگ در ساماندهی ورودی قم در حال اجراست و ۵ ماه دیگر به اتمام می‌رسد.