39.8 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

ادامه آبیاری شبانه در عرصه‌های فضای سبز شهر قم

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به دوره گرما در شهر قم از ادامه آبیاری شبانه در عرصه‌های فضای سبز خبر داد و گفت: باوجود تحمیل هزینه ٣٥ درصدی آبیاری شبانه به سازمان برای حفظ عرصه‌های سبز برنامه‌ریزهای لازم برای آبیاری شبانه عرصه‌های فضای سبز شهر قم انجام شده است.

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان با توجه به دوره گرما در شهر قم، اظهار داشت: با وجود خنکی هوا تا اواخر ماه رمضان اما دوره گرما در قم به سرعت آغاز شد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم اولویت سازمان را مدیریت آبیاری عرصه‌های سبز اعلام کرد و افزود: از نیمه خردادماه تا نیمه شهریور دوره گرمای شهر قم بوده و برای حفظ عرصه‌های سبز نیازمند مدیریت آبیاری در این دوره هستیم.

جوادیان گرمای زیاد فصل تابستان را یکی از محدودیت‌های سازمان دانست و تصریح کرد: برای عبور از این دوره گرما و حفظ فضای سبز باید همه مناطق و ستادها همکاری لازم را داشته باشند.

وی با تأکید بر مدیریت صحیح زمان آبیاری عرصه‌های فضای سبز، خاطرنشان کرد: آبیاری‌ها باید در سه تایم صبح زود، بعدازظهر و شب هماهنگ شده و از ۱۰ صبح تا ۵ عصر هیچ آبیاری انجام نخواهد شد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم ساعت آبیاری عرصه‌های فضای سبز را موردتوجه قرارداد و بیان کرد: برای هر عرصه با توجه به قابلیت‌های آن ساعت آبیاری مشخص می‌شود و باوجود تحمیل هزینه ۳۵ درصدی در آبیاری شبانه به سازمان برای حفظ عرصه‌ها برنامه‌ریزهای لازم انجام شده است.