28.5 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

باغ پرندگان قم تا ۲ ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم از به بهره‌برداری رسیدن باغ پرندگان تا دو ماه آینده خبر داد و گفت: طبق قرارداد سرمایه‌گذار باید ۹۹ گونه با تعداد سه هزار و ۸۰۰ پرنده برای باغ پرندگان تأمین کند.

مجید اخوان با اشاره به اهمیت پیگیری و انجام به‌موقع پروژه‌ها در کسب رضایت شهروندان، اظهار داشت: انتظار برای پایان پروژه‌ها باوجود تمام مشکلات پیش آمده و خارج از اراده شهرداری و شورای اسلامی شهر قم مطلوب نیست.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم در جریان قرار گرفتن مردم در سیر تکاملی پروژه‌ها را یکی از مهم‌ترین وظایف شهرداری و شورای اسلامی شهر قم دانست و افزود: باید مردم در جریان کامل اجرای همه پروژه‌ها قرارگرفته و این اطلاع‌رسانی را باید جز حقوق شهروندان دانسته و به آن احترام بگذاریم.

اخوان از تصویب لایحه اخذ مجوز تکمیل، مشارکت و تجهیز باغ پرندگان در آخرین جلسه رسمی و علنی شورا خبر داد و تصریح کرد: باوجود همه مشکلات اقتصادی و عدم ثبات ارز، باغ پرندگان به مرحله پایانی خود رسیده است.

وی مدت قرارداد را چهار سال اعلام و بیان کرد: طبق قرارداد سرمایه‌گذار باید ۹۹ گونه با تعداد سه هزار و ۸۰۰ پرنده برای باغ پرندگان تأمین کرده و هرسال ۱۰ گونه جدید نیز به تعداد ۳۵۰ پرنده به این مجموعه اضافه کند.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم امکانات فیزیکی، هزینه صدور مجوزها، اجرای فضای سبز و نگهداری آن را آورده شهرداری عنوان و تأکید کرد: ۵۰ درصد از بهای بلیت و هزار بلیت رایگان ماهانه نیز سهم شهرداری از این مشارکت تجاری خواهد بود.

اخوان بهای بلیت باغ پرندگان را در سال جاری ۱۰هزار تومان به ازای هر نفر اعلام و مطرح کرد: هرسال بلیت ورودی به باغ پرندگان در شورای اسلامی شهر قم و با توجه به برآورد هزینه‌ها مشخص و به تصویب خواهد رسید.

وی با ابراز خرسندی از واگذاری باغ پرندگان به سرمایه‌گذار بومی از شهر قم، خاطرنشان کرد: یکی از الزامات قرارداد تکمیل و به بهره‌برداری رسیدن باغ ظرف دو ماه آینده بوده و امیدواریم مورد رضایت شهروندان قرار گیرد.