36.7 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

تقاطع غیرهمسطح ولیعصر(عج) به زودی به بهره‌برداری می‌رسد

مدیر منطقه پنج قم گفت: تقاطع غیرهمسطح حضرت ولی‌عصر(عج) در این منطقه یکی از پروژه‌های مهم است که به زودی، طبقه سوم قابل تردد خواهد بود و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

به گزارش شهرنیوز، علیرضا اقبالیان با اشاره به آخرین وضعیت تقاطع حضرت ولیعصر(عج)، اظهار داشت: تقاطع غیرهمسطح حضرت ولی‌عصر(عج) در این منطقه یکی از پروژه‌های مهم است که تا شهریورماه، طبقه سوم قابل تردد خواهد بود و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

مدیر منطقه پنج قم با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های جدی مشکلات پارکینگ در مسجد مقدس جمکران به‌ویژه در ایام نیمه شعبان است، ابراز کرد: دراین‌باره چند پارکینگ داریم، اگرچه در اعیاد نیمه شعبان در خدمت‌رسانی به زائران با مشکلاتی مواجه هستیم و در رینگ دوم به‌عنوان بلوار حضرت خدیجه(س) ادامه مسیر می‌دهیم و در اطرافش تملک می‌کنیم تا پارکینگ مناسب با سیستم خدماتی طراحی شود.

اقبالیان تصریح کرد: در بحث آسفالت معابر و شوارع نیز نهضت آسفالت شروع‌شده و در تلاشیم سطح معابر اصلی و فرعی را آسفالت کنیم، در این خصوص از شهروندان تقاضا داریم وقتی شرکت‌های همکار در بحث آب و برق و خدمات فراخوانی اعلام می‌کنند، آن را تعیین تکلیف نمایند تا بعد از آسفالت و با حفاری، هزینه سنگین در روکش آسفالت مجدد متحمل نشویم، آسفالت دارای هزینه بسیار سنگینی است که با میزان اخذ عوارض تناسبی ندارد.

وی با تأکید بر اینکه یکی از اقدامات دیگر در منطقه ۵ پیاده‌روسازی است، عنوان کرد: انتهای خیابان کلهری مبلمان و صنایع چوب است که از تمامی ایران صنعت چوب در این منطقه معامله انجام می‌دهند و در پیاده‌روسازی نیز اقداماتی در دست اجرا قرار گرفت.

مدیر منطقه پنج قم یادآور شد: تاکنون یک میلیارد تومان برای پیاده‌روسازی و مبلمان شهری در این منطقه هزینه شده است و در بلوار شهید دل آذر سال قبل نیز یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در بدنه بلوار هزینه شد تا آن را ارتقاء بخشیم که در ارزش‌افزوده تأثیر دارد که تقاضا داریم مردم و کسبه در نگهداری معابر و صیانت از بیت‌المال توجه داشته باشند.

اقبالیان با اشاره به اینکه در حدفاصل میدان پلیس و شهید محلاتی نیز پیاده‌روسازی در دست اجراست، ادامه داد: تسهیلات خوبی را در صنایع قرار دادیم و صنعت کفش، سنگ‌بری و صنایع چوب در اراضی ۱۰۰۰ هکتاری موردتوجه قرار گرفت، دراین‌باره انتظار می‌رود اعتبارات خوبی تخصیص‌یافته و در ارتقای تولید و شکوفایی اقتصادی و ماندگاری زائران که نقش مهمی در رشد و توسعه اقتصادی قم دارد موفق باشیم.