32.6 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

تلاش‌های وزارت بهداشت در ایام مبارزه با کرونا سبب سربلندی کشور شده است

شهردار قم با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و زحمات کادر درمانی، اضافه کرد: تلاش‌های وزارت بهداشت در ایام مبارزه با کرونا سبب سربلندی کشور شده و مانند دوران دفاع مقدس در اذهان ثبت‌شده است.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد ظهر امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان قم که با حضور جمعی از مدیران حوزه بهداشت و درمان در سالن جلسات این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به اقدامات شهرداری در زمینه ایجاد نشاط اجتماعی در شهر، اظهار داشت: سرانه فضای سبز در سال‌های گذشته از ۱۳ مترمربع به ۲۰ مترمربع به ازای هر نفر رسیده است.

شهردار قم با اشاره به برنامه شهرداری برای احداث ۳۰ بوستان جدید در سال جاری، افزود: در سال‌های گذشته سالانه بین ۲۰ تا ۲۵ بوستان در سطح شهر قم افتتاح‌شده است.

سقائیان‌نژاد با بیان اینکه مجتمع ۶ هکتاری باغ پرندگان شهر قم تا پایان شهریورماه به بهره‌برداری می‌رسد، ادامه داد: یکی از پروژه‌های بسیار مهم بوستان هزار هکتاری است که از مسجد جمکران تا میدان مفید و کوه خضر و  دوبرادران امتداد دارد.

وی خاطرنشان کرد: این بوستان هزار هکتاری بستر بسیار مناسبی برای افزایش سرانه‌های تفریحی و فرهنگی ایجاد می‌کند که در کشور بی‌نظیر است.

به گفته شهردار قم، شهربازی غدیر هم به علت کرونا تاکنون افتتاح نشده اما کاملاً آماده راه‌اندازی است. همچنین فاز نخست شهربازی بوستان علوی در دهه کرامت افتتاح شد تا سرانه فضای تفرجی شهر قم نیز به استانداردها نزدیک شود.

سقائیان‌نژاد با اشاره به برنامه‌ریزی برای افتتاح ۶ بوستان بانوان در شهر قم، خاطرنشان کرد: برخی از این بوستان‌ها در حال احداث هستند و برخی نیز در سال‌های گذشته افتتاح‌شده است.

وی تأکید کرد: همه این اتفاقات اثرات بسیاری در نشاط اجتماعی ماندگاری زائر و توجه به نسل جوان دارد.

شهردار قم از افتتاح ۸۸۹ پروژه با اعتباری بیش از دو هزار میلیارد تومانی تا پایان سال خبر داد که فقط برای ۵۰ پروژه شاخص حدود هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

سقائیان‌نژاد با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و زحمات کادر درمانی، اضافه کرد: تلاش‌های وزارت بهداشت در ایام مبارزه با کرونا سبب سربلندی کشور شده و مانند دوران دفاع مقدس در اذهان ثبت‌شده است.

وی گفت: جایگاه خوب بهداشت و درمان ایران در جهان نشان از همت والا و تلاش پیشتازان مبارزه با بیماری کرونا داشته است و سرانه تخت درمانی در ایران از بسیاری از کشورها بالاتر است و زیربنای مناسب بهداشت و درمان در جمهوری اسلامی در ایام کرونا به‌خوبی خود را نشان داد.

شهردار قم از تشکیل کمیته‌های ده‌گانه مبارزه با ویروس کرونا در شهرداری قم خبر داد و گفت: در کنار موضوعات حساسی مانند دفن اموات کرونایی، موضوعاتی مانند ضدعفونی محلات، بوستان‌ها و اتوبوس‌های شهری هم در این مدت در دستور کار قرار گرفت.

سقائیان‌نژاد خاطرنشان کرد: یکی از اتفاقاتی که در این ایام افتاده این است که طرح‌های عمرانی بدون هیچ‌گونه توقف به کار خود ادامه داده است.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۶ حدود ۳۰۵ هزار تن آسفالت در معابر قم توزیع شد، اظهار داشت: امسال تا این لحظه ۹۷ هزار تن آسفالت در سطح معابر قم توزیع‌شده است.

شهردار قم اضافه کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته و خریداری شدن کامل قیر موردنیاز یک سال، تا پایان سال ۲۵۰ هزار تن در سطح معابر توزیع می‌شود.