35 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

آمادگی شهرداری قم برای همکاری با دانشگاه علوم پزشکی برای تدوین پروتکل‌های بهداشتی

معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت: شهرداری قم آمادگی همکاری با دانشگاه علوم پزشکی قم در تدوین پروتکل‌های بهداشتی در حوزه شهری را دارد.

به گزارش شهرنیوز، سید امیر سامع ظهر امروز در جلسه ستاد مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی قم که با حضور شهردار قم و مدیران بهداشت و درمان استان، اظهار داشت: شهرداری از همان روزهای ابتدایی شیوع کرونا کمیته ده‌گانه‌ای برای مدیریت موضوعات مرتبط در حوزه شهری تشکیل داد.

معاون خدمات شهری شهرداری قم افزود: از روز اول شهرداری جزو دستگاه‌های خدمات رسان و در معرض انواع آلودگی‌ها قرار داشت اما با همت و تلاش همکاران توانستیم این بحران را تا حدود زیادی در پیک نخست پشت سر بگذاریم.

سامع با اشاره به اینکه در ادامه مسیر مبارزه با کرونا نیاز به کمک فنی داریم، ادامه داد: روزانه ۷۰۰ تن پسماند در قم تولید می‌شود که میزان پسماند عفونی به‌طور دقیق مشخص نیست.

وی با اشاره به معضل مخلوط شدن زباله‌های عفونی با پسماند تر و خشک در خانه‌ها، ادامه داد: نیاز داریم که دانشگاه علوم پزشکی در زمینه آموزش و هشدار به شهروندان برای این مقوله وارد شود.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به آمادگی شهرداری برای تدوین پروتکل‌های بهداشتی برای خدمات مختلف شهری، اظهار داشت: با بررسی اتفاقات پیش‌آمده آسیب‌ها در ایام کرونا را شناسایی کرده و نیاز به راهکارهای فنی در حوزه‌های مختلف بهداشت و درمان داریم.