37.9 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

پارکینگ زیرسطحی در ضلع شرقی حرم مطهر حضرت معصومه(س) احداث می‌شود

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم از احداث پارکینگ به‌صورت زیرسطحی در سه‌طبقه همراه با خدمات زائر در پروژه ضلع شرقی حرم کریمه اهل‌بیت(س) خبر داد.

غلامرضا جانقربان با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی برای ساماندهی هسته مرکزی شهر، اظهار داشت: وضعیت متراکم بافت مرکزی شهر قم اجرای پروژه‌های عمرانی را با کندی روبرو کرده است، ولی برنامه‌ریزی‌های خوبی برای ساماندهی این وضعیت در دستور کار شهرداری قرار دارد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم یکی از پروژه‌های مهم شهر قم در هسته مرکزی را ساماندهی میدان مطهری دانست و ابراز کرد: در حال حاضر مشاوری برای این طرح در حال کار بوده و محوطه کارگاهی در میدان شکل‌گرفته است که امیدواریم تا پایان سال خروجی این کار مطالعاتی که در بخش‌های شهرسازی، معماری و اقتصاد شهری بوده آماده شود.

جانقربان ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده و پس از اتمام مطالعات، در سال آینده بخش‌های مختلف پروژه بزرگ میدان مطهری که بخش‌های با مشارکت بخش خصوصی بوده آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه تاکنون تصمیمات خوبی برای میدان مطهری گرفته‌شده است، تصریح کرد: این پروژه با مشارکت آستان مقدس حضرت معصومه(س) بوده که تملکات آن در حال حاضر توسط سازمان میادین شهرداری در حال انجام بوده که امیدواریم با اتمام تملکات و تملک سرقفلی‌های غرفه‌های تره‌بار کار عمرانی این پروژه در اوایل سال آِینده آغاز شود.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری قم یکی دیگر از پروژه‌های با وضعیت نامناسب در هسته مرکزی شهر قم را ضلع شرقی حرم مطهر ذکر کرد و افزود: طرح این بست با ۴.۳ هکتار مساحت در حال حاضر توسط مشاور در حال نهایی‌شدن است و پارکینگی به‌صورت زیرسطحی در سه‌طبقه همراه با خدمات زائر در این پروژه احداث می‌شود.

جانقربان کمبود پارکینگ در هسته مرکزی شهر را موردتوجه قرار داد و یادآور شد: طرح احداث پارکینگی زیرسطحی با حداقل ۲۰۰ واحد با ارتباط‌گیری از تونل غدیر در میدان روح‌الله احداث می‌شود.