29.4 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

خبر خوش از کاهش تعرفه بهای کشتارگاه‌ها/ گوشت ارزان‌تر به دست مردم در قم می‌رسد

رئیس کمیسیون خدمات شهری و امور زائرین شورای اسلامی شهر قم از تصویب لایحه کاهش تعرفه بهای عوارض کشتارگاه در شورای اسلامی شهر قم خبر داد و گفت: این تفاهم‌نامه در جهت کنترل قیمت گوشت مرغوب زیر قیمت ۱۰۰ هزار تومان در بازار امضاشده است.

سید مجتبی سبحانی‌ثابت با اشاره به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور و شیوع  بیماری کرونا، اظهار داشت: امروز زمان همبستگی و همدلی بین مردم و مسئولان بوده و باید در همه حوزه‌ها رفاه مردم را در نظر بگیریم.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم کاهش تعرفه کشتارگاه را یکی از موضوعات موردتوجه شورا دانست و افزود: لایحه کاهش تعرفه کشتارگاه‌ها به ۲۵ درصد باهدف کمک به مردم و به‌ویژه قشر آسیب‌پذیر جامعه به شورا واصل‌شده و موردبررسی قرار گرفت.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و امور زائرین شورای اسلامی شهر قم نحوه تصویب این لایحه را تشریح کرد و گفت: تنها دیوان می‌تواند لایحه تصویب‌شده در شورا را نقض کند و برای حل این مشکل لایحه‌ای جدید در کمیسیون خدمات شهری شورا موردبررسی قرار گرفت.

سبحانی‌ثابت از امضا تفاهم‌نامه‌ای بین اتحادیه پروتئینی و قصابان و کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم خبر داد و تصریح کرد: این تفاهم‌نامه در جهت کنترل قیمت گوشت مرغوب زیر قیمت ۱۰۰ هزار تومان در بازار امضاشده و بر اساس این تفاهم‌نامه لایحه کاهش تعرفه کشتارگاه پس از توافق اتحادیه و تصویب در کمیسیون خدمات شهری به صحن شورای اسلامی شهر قم آورده شد.

وی تصویب این لایحه را با اکثریت آراء نشان‌دهنده همدلی و دغدغه‌مند بودن شورای اسلامی شهر قم دانست و خاطرنشان کرد: این لایحه با توجه به لزوم رفع مسائل و مشکلات معیشتی مردم در شرایط کرونا و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری جهت کمک به اقشار کم‌درآمد به تصویب رسیده است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و امور زائرین شورای اسلامی شهر قم در پایان با ابراز امیدواری برای تسریع این همدلی و همکاری در بین همه اقشار جامعه، بیان کرد: امروز جامعه ما بیش از هر چیز نیازمند همدلی و همیاری در همه سطوح جامعه بوده و باید در کنار هم مشکلات اقتصادی کشور را ساماندهی کنیم بدیهی است همه ارگان‌ها و سیستم‌های نظارتی علی‌الخصوص همشهریان عزیز می‌توانند در راستای اجرای صحیح این تفاهم‌نامه خدمتگذاران خود را در شورای اسلامی شهر یاری نمایند.