25.3 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

شهرداری در پروژه ساماندهی چهل اختران تنهاست/تملکات خیابان دروازه ری در حال انجام است

مدیر منطقه یک قم گفت: فضاسازی اطراف چهل اختران نیز از جمله پروژه‌های در دست اقدام است که علی‌رغم هزینه‌های سنگین به دلیل عدم همکاری سازمان‌ها و متولیان، شهرداری تنها مانده است.

به گزارش شهرنیوز، احمد ترکمن با اشاره به آخرین وضعیت پروژه‌های عمرانی در سطح منطقه یک، اظهار داشت: در سال جاری پروژه‌های مهمی در منطقه یک به بهره‌برداری می‌رسد؛ هرچند تملک یکی از دغدغه‌های جدی و پروژه محتشم گرفتار چهار ملک تملک نشده است،

مدیر منطقه یک قم با بیان اینکه تملکات بخش اعظمی از فعالیت‌ها در پروژه‌های عمرانی را به خود اختصاص داده است، ابراز کرد: بیشترین هزینه در اجرای پروژه‌ها صرف تملک می‌شود و در خیابان‌های نوبهار، دروازه ری و شهیدان برقعی و پیامبر اعظم(ص) در حال تملک هستیم.

ترکمن عنوان کرد: سال گذشته سالن ورزشی در این منطقه به اتمام رسید و امسال سه پروژه بزرگ به اتمام می‌رسد، فضاسازی اطراف چهل اختران نیز از جمله پروژه‌های در دست اقدام است که علی‌رغم هزینه‌های سنگین به دلیل عدم همکاری سازمان‌ها و متولیان، شهرداری تنها مانده است.

وی با تأکید بر اینکه باوجود کمبود اعتبارات فعالیت‌ها در پارکینگ سازی، ایستگاه مترو و پروژه چهل اختران تداوم دارد، تصریح کرد: پارکینگ هتل استقلال دارای سه‌طبقه روبروی پاساژ الزهراء رو به اتمام است.

مدیر منطقه یک قم خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود شهروندان تعامل لازم را در واگذاری تملکات داشته باشند زیرا تعلل در این امر با توجه به تورم در بافت نوساز شهری، آن‌ها را در خرید زمین و ملک جایگزین در طولانی‌مدت دچار ضرر مالی می‌کند.