27.2 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

سالن ورزشی بانوان در منطقه هفت به بهره‌برداری می‌رسد/بهسازی بوستان نجمه در دستور کار قرار دارد

مدیر منطقه هفت قم گفت: با همکاری آستانه مقدس حضرت معصومه(س) در بوستان نجمه، بخشی از فضا به‌عنوان سوله ورزشی بانوان در حال احداث است.

به گزارش شهرنیوز، مجید متین‌فر با اشاره به اهمیت ارتقای شاخصه‌های فضای سبز، ورزشی و فرهنگی، اظهار داشت: محدودیت‌هایی در سرانه فضای ورزشی در قم شاهد هستیم که با سیاست‌گذاری شهرداری و شورای اسلامی شهر قم، بودجه‌ای برای مناطق در احداث سوله‌های ورزشی پیش‌بینی‌شده است.

مدیر منطقه هفت قم خاطرنشان کرد: شهرداری منطقه از این قاعده مستثنی نیست و علی‌رغم محدودیت در تأمین زمین در منطقه هفت با همکاری آستانه مقدس حضرت معصومه(س) در بوستان نجمه، بخشی از فضا به‌عنوان سوله ورزشی بانوان در حال احداث است.

متین‌فر ادامه داد: این پروژه در اواخر امسال به بهره‌برداری می‌رسد و فضای خوبی برای بانوان در نظر گرفته‌شده است، بوستان نجمه در اختیار آستان مقدس حضرت معصومه(س) بوده و در سال ۹۷ تفاهم‌نامه‌ای میان شهرداری و آستانه منعقد شد و این پارک به مدت هفت سال در اختیار شهرداری قرارگرفته است و در این مدت تلاش کرده‌ایم خدشه‌ای به فضای سبز وارد نشود.

وی با بیان اینکه ساخت‌وسازها در مجاورت بوستان نجمه و درخت‌هایی که از میان رفته است برای سال‌های قبل بوده است، ابراز کرد: در دو سال اخیر تخریبی در این بوستان شاهد نبوده‌ایم و با تلاش فراوان بهسازی بوستان نجمه از سال قبل تاکنون در دست اجراست.

مدیر منطقه هفت قم ادامه داد: سال گذشته بوستان اختصاصی بانوان را به مرحله بهره‌برداری رساندیم که بانوان از این فضا استفاده کنند، در کنار اجرای پروژه‌ها نیز توجه ویژه‌ای به فضای سبز داریم و با توجه به محدودیت زمین، استفاده بهینه از فضای در دست اقدام است و درصدد هستیم فضای مناسبی برای ساکنین قم و زائرین و مسافرین فراهم کنیم.