31.8 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

پارکینگ در مصلی قدس قم احداث می‌شود/آخرین وضعیت پروژه شهید کاظمی

مدیر منطقه هفت قم گفت: تفاهم‌نامه‌ای با مصلی قدس منعقدشده تا از این فضا در جهت استفاده مردم برای پارکینگ اقدام شود که سال آینده عملیاتی می‌شود.

به گزارش شهرنیوز، مجید متین‌فر با اشاره به توزیع آسفالت در سطح منطقه هفت، اظهار داشت: یکی از اولویت‌ها در ردیف بودجه عمرانی، بهسازی خیابان‌ها از طریق آسفالت است، در ماه اخیر در بلوار شهید منتظری و بلوار نیایش و بلوار سردار سلیمانی روکش آسفالت انجام شد و پیش‌بینی می‌شود کل طرح در سال جاری به اتمام برسد، با توجه به نیازی که در خیابان دورشهر و فرهنگ و کوچه‌های مختلف در منطقه دیده می‌شود افزایش ردیف را درخواست کرده‌ایم که مورد موافقت قرارگرفته است.

مدیر منطقه هفت قم درباره جمع‌آوری آب‌های سطحی در سطح منطقه، ابراز کرد: یکی از معضلات در این منطقه با توجه به بافت فرسوده اختلاف سطح نسبت به سطح بافت قدیمی و جدید است که بخشی از معضل توسط جدول‌گذاری و احداث نهر و قسمتی با حفر چاه حل‌شده است.

متین‌فر تصریح کرد: برخی پروژه‌ها امسال به اتمام می‌رسد و برخی سال آینده نهایی می‌شود که یکی از پروژه‌ها احداث پارکینگ و تملک مسیر است که هزینه سرسام‌آوری را شامل می‌شود، دراین‌باره بیش از ۴۵۰ میلیارد ریال برای تملک احداث پارکینگ پیش‌بینی‌شده است.

وی با بیان اینکه تفاهم‌نامه‌ای با مصلی قدس منعقدشده تا از این فضا در جهت استفاده مردم برای پارکینگ اقدام شود که سال آینده عملیاتی می‌شود،عنوان کرد: پارکینگ در خیابان صفائیه یکی از پروژه‌های مشارکتی در سال‌های گذشته است که اجرای آن توسط شهرداری دنبال می‌شود.

مدیر منطقه هفت قم با تأکید بر اینکه پارکینگ شهید کاظمی حدفاصل بلوار شهید منتظری تا خیابان صفائیه یکی از پروژه‌های مهم در قم است، یادآور شد: با توجه به اینکه در سال‌های قبل تملکاتی شاهد بوده‌ایم و قرار بود بر عهده موسسه ثامن الحج باشد و آن را عملیاتی کند اما با مشکلاتی که ایجاد شد هیئت تصمیم در تهران شکل‌گرفته و جلساتی را برگزار می‌کنند تا استفاده بهینه از این فضا ایجاد شود.

متین‌فر اضافه کرد: مجوز در خصوص ایجاد پارکینگ روسطحی و استفاده از فضای فعلی در این محوطه است تا زمانی که ساخت‌وساز شکل بگیرد که در دو حالت اتفاقات خوبی رقم می‌خورد، استفاده روسطحی از پروژه امکان دسترسی در این خیابان را فراهم کرده است.