39.8 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

آخرین وضعیت بلوار حضرت خدیجه(س) قم/سالن ورزشی منطقه ۵ تا انتهای سال به بهره‌برداری می‌رسد

مدیر منطقه پنج قم گفت: بلوار حضرت خدیجه(س) به طول 7 کیلومتر، رینگ دور اطراف جمکران را شکل می‌دهد که از سال 97 شروع‌شده و امسال ادامه دارد و دو کیلومتر و 300 متر با عرض 90 متر آماده‌سازی شده است.

به گزارش شهرنیوز، علیرضا اقبالیان با اشاره به آخرین وضعیت بلوار حضرت خدیجه(س)، اظهار داشت: بلوار حضرت خدیجه(س) به طول ۷ کیلومتر، رینگ دور اطراف جمکران را شکل می‌دهد که از سال ۹۷ شروع‌شده و امسال ادامه دارد و دو کیلومتر و ۳۰۰ متر با عرض ۹۰ متر آماده‌سازی شده است.

مدیر منطقه پنج قم با بیان اینکه این پروژه بلوار پیامبر اعظم(ص)، بلوار انتظار و خیابان امام حسن عسکری(ع) و دور مسجد جمکران را پیمایش و در نهایت بلوار نرجس خاتون را عاری از خودرو می‌کند، ابراز کرد: در این شرایط اگر مناسبتی مانند نیمه شعبان برگزار شود حالت پیمایشی پیدا می‌کنند و خودروها در رینگ، پارک می‌کنند و ادامه مسیر می‌دهند و زائران به‌صورت پیاده به زیارت مسجد می‌روند.

اقبالیان خاطرنشان کرد: این طرح تا سال ۱۴۰۰ تداوم دارد، بلوار حضرت خدیجه بسیار طولانی بوده و تملکات در سال جاری ادامه می‌یابد تا دو کیلومتر بعدی اتصال انجام می‌شود و در حاشیه باید پارکینگ‌های روباز را در نظر بگیریم.

وی ساخت پارکینگ در اطراف مسجد مقدس جمکران را موردتوجه قرار داد و افزود: به‌طورکلی توسعه پارکینگ در اطراف مسجد مقدس جمکران یکی از اولویت‌های شهرداری است، چراکه در سنوات آینده، نیمه شعبان وارد فصل بارندگی می‌شود و ایجاد پارکینگ امری ضروری است.

مدیر منطقه پنج قم اضافه کرد: یکی دیگر از اقدامات ایجاد سوله‌های ورزشی است که امسال آن را ادامه می‌دهیم و سعی داریم تا انتهای سال به بهره‌برداری برسانیم، دراین‌باره نیز توسعه خوبی شکل‌گرفته و مجتمعی در بوستان آفتاب به وسعت ده هزار مترمربع اضافه می‌شود.