32.7 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

مشکل ساماندهی امامزاده موسی مبرقع(ع) قم عدم اختصاص اعتبارات است

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم با انتقاد از عدم تخصیص اعتبارات برای اتمام بازسازی و ساماندهی اطراف امامزاده موسی مبرقع(ع)، گفت: درحالی‌که این طرح به عهده اوقاف بوده ولی متأسفانه هیچ همکاری در زمینه اعتبارات تاکنون از طرف اوقاف انجام‌نشده است.

غلامرضا جانقربان با اشاره به آخرین وضعیت ساماندهی امامزاده موسی مبرقع (ع)، اظهار داشت: متأسفانه این طرح از چند سال قبل آغازشده و به علت‌های مختلف در این مدت و عدم پیشرفت پروژه سبب نارضایتی مردم شده است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم با بیان اینکه شهرداری تملکات این پروژه را انجام و ابتدای دهه ۹۰ طرح جامعی را تهیه کرده و بیش از ۴۰ میلیارد ریال هزینه شد، ابراز کرد: بیش از ۵۰ درصد این هزینه را شهرداری بر‌عهده گرفت و بخشی نیز توسط دفتر مقام معظم رهبری و استانداری انجام شد.

جانقربان با بیان اینکه در این پروژه ۱۵۰ ملک تملک شده و بیش از ۱۵۰ ملک باقی‌مانده است، افزود: همچنین شهرداری یک اعتبار ۵ میلیاردی برای پارکینگ این طرح اختصاص داده است.

وی با انتقاد از عملکرد اوقاف و امور خیریه استان به‌عنوان بهره‌بردار نهایی، تصریح کرد: درحالی‌که این طرح به عهده اوقاف بوده ولی متأسفانه هیچ همکاری در زمینه اعتبارات تاکنون از طرف اوقاف انجام‌نشده است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم با اشاره به اینکه وظیفه شهرداری ساماندهی امامزادگان نیست، یادآور شد: به‌نظر می‌رسد در حال حاضر بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تملکات و احداث کاربری‌های مختلف در این مجموعه نیاز است.

جانقربان خاطرنشان کرد: وضعیت ساماندهی این منطقه مطلوب نبوده و برای بهبود کیفیت زندگی نیازمند اعتبارات هستیم.